Do domácí sestavy se vrátil uzdravený Heřman, ale na marodce nadále zůstávají obránci Růžička se Semrádem a trio forvardů Pajič, Prokeš a Švec. Hosté přivezli silnou sestavou s extraligovými pendly Chlapíkem, Procházkou, Dvořáčkem a Švagrovským.

Domácí prožili doslova katastrofální vstup do utkání. Diváci se ještě pomalu ani nestačili usadit na svých místech, když Motor propadl ve středním pásmu a přečíslení dva na jednoho přetavil ostrostřelec Bílek přesnou střelou do horního růžku ve vedení Litoměřic. „Špatně jsme odehráli puk, ještě to pak mohl zachránit Michal Švihálek, ale trefil Bílka a pak už to byl problém," viděl první gól hostí z novinářské tribuny obránce Dan Růžička, kterému vykloubené rameno a natažené vazy v něm vystaví zřejmě stopku až do konce sezony.

Druhý průšvih přišel ve 14. min. , kdy vyrobil Vráblík kiks na útočné modré. Dvořáček se řítil sám na Bláhu a Punčochář musel zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě faulu. Z nařízené penalty faulovaný hráč vymíchal domácího gólmana a bylo to už 0:2. „Nemělo by, ale stane se to," řekl Růžička k hrubici svého spoluhráče. „Pak už se s tím prakticky nedá nic dělat," uvedl k penaltovému zákroku Petr Punčocháře.

Stav 0:2 po první třetině odpovídal tomu, co se na ledě odehrávalo. „Bohužel to tak je. Můžeme být rádi, že je to jenom o dva góly," souhlasně přivývl důrazný obránce. „Zatím jsme marní. Ale o přestávce to trenér v kabině zvedne a bude to snad lepší," neztrácel víru v obrat v utkání.

Jenže zůstalo jen u přání. Ani po změně stran se totiž obraz hry na ledě nezměnil. V pohodě hrající hosté naprosto dominovali, naopak výkon Jihočechů byl hodně mdlý. Dokonce takový, že se z hlediště ozval pískot, což rozhodně v Budvar aréně není zvykem.

Domácí celek měl kus štěstí při Procházkově projektilu do břevna, ale ve 27. min. přišel kontaktní gól. Po akci důrazného Punčocháře byl jeho autorem Nouza.

Motor ožil, ale soupeř byl stále nebezpečnější. Bláha v brance měl podruhé velké štěstí, když tentokrát tyč jeho klece nastřelil obránce Šulc. „Do půlky zápasu byli hosté lepší, nám se pořád nedařilo. Litoměřice byly nebezpečnější," připustil Růžička.

Jenže ve 34. min. se odvážně prodral k brance hostí obránce Mucha, byl podražen a rozhodčí Hrubý nařídil trestné střílení i na druhé straně. Slovenský bek prokázal šikovné ruce a protlačil kotouč mezi betony gólmana Krále. „Udělal to perfektně. Ten průnik i potom penaltu, kdy rozpohyboval gólmana a hlavně vystřelil. Poradil si zkušeně," ocenil ofenzivní schopnosti svého parťáka z obrany.

Nerozhodný stav 2:2 po dvou třetinách bral. „Po půlce zápasu jsem tomu moc nevěřil, ale naštěstí jsme se zvedli. Nechci to zakřiknout, ale věřím, že tři body urveme," přál si o druhé přestávce.

Na jeho slova došlo ve 47. min., kdy v přesilovce pět na tři završil obrat v utkání kapitán Straka. Dvojnásobnou přesilovku si pak zahráli i hosté, bojovníci ve žlutých dresech se však ubránili. „Třetí třetina byla z naší strany nejlepší," všiml si Růžička.

Hosté se ale nevzdávali. V přesilovce se dostal do ideální palebné pozice kanonýr Bílek, Bláha však vytáhl famózní zákrok.
Závěr byl dramatický, hosté odvolali brankáře, ale Jihočeši už mimořádně důležité tři body uhájili. „Využili jsme přesilovku pět na tři, soupeř ne. To byl rozhodující moment zápasu," uzavřel Dan Růžička hodnocení utkání.

Branky a nahrávky: 27. Nouza (Punčochář, Jos. Straka), 34. Mucha z tr. stř., 47. Jos. Straka (Nouza, Vráblík) – 1. V. Bílek, 14. Dvořáček z tr. stř. Vyloučení: 5:6 (navíc host. Šulc 5 min.), využití: 1:0. Rozhodčí: Hrubý – Jílek, Šperl. Diváci: 4733.
ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Bohunický, Škopek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – L. Marek, Rob, Švihálek – Kuchejda, Bárta, Vaniš – Pašek, Přibyl, Boháč.Trenéři Rosol a Bělohlav.

Hlasy trenérů - Petr Rosol (Motor): "Hosté vedli už 2:0 a my jsme se na ledě hledali. Naštěstí jsme nedostali gól na 0:3. Podařilo se nám však vyrovnat a dostali jsme se na koně. Se štěstím jsme pak zápas otočili."

Daniel Tvrzník (Litoměřice): "Vedli jsme 2:0 a ve druhé třetině jsme byli aktivnější a lepší. Nastřelili jsme ale dvakrát tyč, pak jsme udělali dvě chyby, které soupeř potrestal. Důležitý bod, který jsme potřebovali na šesté místo, jsme bohužel neuhráli."