Hosté nastoupili ve stařičké Tipsport aréně, ze které doslova dýchá nostalgie (i když mlhy nad ledem bylo možná až příliš…) v brance s Čiliakem, se třemi obrannými dvojicemi a čtyřmi útoky.

Bezbranková úvodní třetina nabídla velice svižný hokej, i když s nepřesnostmi, které ale první zápasy sezony logicky přinášejí. Mírně navrch měla favorizovaná Sparta, jenže Čiliak v brance potvrzoval, že na tomto postu by Motor letos neměl mít problémy.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji hosté a jejich výkon se líbil čím dál tím víc. Sklidili také sladké ovoce v podobě vedoucího gólu. Sparta propadla při střídání, Beránkův nájezd ještě Machovský vyrazil, ale mladíček Matouš Hrubec bekhendovou dorážkou zaznamenal premiérový gól Motoru v sezoně.

Svěřenci trenéra Prospala poté promarnili dvě přesilovky a v polovině zápasu vytáhl brankář Čiliak famózní zákrok při přečíslení soupeře.

Ale Motor šlapal, bruslil, napadal a výkonu svých svěřenců zatleskal i náročný kouč. Tři minuty před druhou sirénou ale Sparta přece jen vyrovnala. Po rychlé akci zamířil pod horní tyčku rutinér Řepík.

Ve třetí třetině Jihočeši svůj velmi dobrý výkon korunovali druhým gólem. V přesilovce se po přesné přihrávce od Holce se i s trochou štěstí prosadil Jonák. Jenže Sparta v závěru dvěma slepenými góly skóre otočila. Výborného Čiliaka překonali Kudrna a Buchtele.

V samotném závěru při power play hostí pečetili do prázdné branky na konečných 5:2 Pavelka a gólman Machovský.

Českobudějovické hokejisty již v úterý 11. srpna čeká druhé utkání Generali Česká Cupu, v němž na domácím ledě přivítají Plzeň (17.30 hodin) a tento týden se ještě vypraví do Kladna, kde se představí ve čtvrtek (18).

HC Sparta Praha – ČEZ Motor České Budějovice 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 38. Řepík (Rousek), 56. Kudrna (Pavelka, Sukel), 56. Buchtele (Pech, Zikmund), 60. Pavelka, 60. Machovský – 24. M. Hrubec (Beránek), 46. Jonák (Holec, Venkrbec).

Vyloučení: 4:4 (navíc host. Karabáček 10 min.), využití: 0:1, v oslabení 2:0. Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Kis, Šimánek. Diváci: 1523.

Sparta: Machovský – Košťálek, Pavelka, Kalina, Klodner, M. Jandus, Jeřábek – Řepík, Horák, Rousek – A. Kudrna, Sukel, Tomášek – Dvořáček, Říčka, Pšenička – Buchtele, Pech, Zikmund. Trenéři Hořava a Jandač.

ČEZ Motor: Čiliak – Suchánek, Pýcha, Kachyňa, Lytvynov, Svach, Slováček – Holec, Venkrbec, Christov – Zd. Doležal, R. Přikryl, Voženílek – Karabáček, Prokeš, Jonák – M. Hrubec, Čížek, Beránek. Trenéři Prospal a Totter.