A na hraně mezi úspěchem a ošidným účinkováním v prvoligovém play out balancuje v současné době také písecký celek. Ke které metě se přiblíží, o tom hodně napoví i dnešní domácí souboj s hladovými šumperskými Draky.

V písecké kabině už mohlo být daleko veseleji; v posledních dvou kolech se ale výtečně šlapající týmový organismus zabrzdil a v otázce posunu do play off pozbyl klidu. I tak ale mají písečtí hokejisté nadále vše ve svých rukách a hájí osmou příčku před svými čerstvými přemožiteli z Litoměřic a Třebíče, kteří na ně ztrácejí dva, resp. tři body.

Písečtí hráči oba své zápasy na šumperském ledě ověnčili vítězstvím (3:1 a 3:2) a přidali k tomu ještě tříbodovou kořist z divoké přestřelky (6:3) na domácím ledě.

Na tuto lichotivou bilanci ale ve středu nesmějí spoléhat. K Otavě totiž přijede posledními úspěchy povzbuzený sok, který se navíc pokusí využít jejich aktuálního ústupu ze slávy. Spoléhat bude mimo jiné i na perfektní výkon brankáře Štůraly.

Kdo může k veledůležitému zdaru domácího týmu přispět, jsou diváci. Právě jejich podporu nyní písecké mužstvo potřebuje ze všeho nejvíce.

Dočká se jí v zápase, jehož úvodní buly padne v 18 hodin?