O svátcích měli druholigoví hokejisté víc času na přípravu, a také toho náležitě využili. „Trénovali jsme dvoufázově, dali jsme si pořádně do těla," říká úvodem asistent trenéra Michal Štych a pokračuje: „Zaměřili jsme se na fyzičku, sílu, byli jsme v posilovně. Příprava vyvrcholila zápasem s juniorkou Budějovic."

Milevští i přes zoufalou situaci – v tabulce druhé ligy jsou poslední s pouhými sedmi body na kontě – ještě nehodili flintu do žita. „Čeká nás ještě spousta utkání, pokud se nám podaří v prvních utkáních v novém roce bodovat, tak bychom se mohli zvednout hlavně po psychické stránce, to by nám hodně pomohlo," míní Štych.

Cíle si dávají hokejisté ZVVZ nemalé. Zatímco z dvaadvaceti dosavadních utkání získali pouze sedm bodů, teď by ze dvou chtěli šest. Příležitost se nabízí v podobě schůdnějších soupeřů a hlavně domácího prostředí.

„Všichni si přejeme, aby o nám vstup do nového roku vyšel. Podřídili jsme tomu všechno. Máme dva zápasy za sebou doma – s Děčínem a Klatovy. Kdybychom z nich urvali šest bodů, to by nám pomohlo hodně. A nejen po psychické stránce," říká asistent Štych.

Zvednuté hlavy, zvýšená sebedůvěra. A výkon hráčů jde okamžitě o desítky procent nahoru. „I když hra vypadá třeba slušně, tak co je to platné, body chybějí. Každý bod by byl v naší situaci dobrý," ví Štych.

V tabulce jsou Milevští jasně poslední. „Máme ztrátu pět bodů na předposledního, takže není nic ztraceného. Čeká nás ještě spusta zápasů. Ale musíme hlavně něco vyhrát, abychom bodovou ztrátu stáhli a abychom se měli vůbec od čeho odrazit. Teď se nám to nabízí v těch dvou utkáních doma," věří asistent trenéra.

Milevské trápí také zranění, hlavně v zadních řadách. „Vypadá to, že se budu muset zapojit do hry asi i já. Štěrba má natržený sval, Fišera marodil celé Vánoce. Měli jsme přes Silvestra volno, tak uvidíme, s čím se vrátí ostatní. Uvidíme, kdo bude v sobotu k dispozici a kdo ne," uvažuje Michal Štych nahlas. Problémy s nohou má stále útočník Urbanec.

Utkání v Milevsku začíná v sobotu v 17 hodin.