Vítěz základní části věděl, že už nemá kam couvnout a podle toho také začal. Hned v první minutě rozjásal diváky kapitán Suchan a v 15. minutě Milevsko vedlo 3:0. Zkušený tým hostů však nezpanikařil a do konce úvodní třetiny dvěma góly Hanzala snížil.

Ve vyrovnaném duelu platil po dvou třetinách stav 5:3, když se za domácí dvakrát prosadil Masopust. Na začátku té třetí přišel pro domácí šok, když inkasovali při vlastní dvojnásobné přesilovce, ale nepoložilo je to. Dramatickou podívanou rozhodl vítěznou trefou v 56. minutě Masopust, který tím zkomletoval hattrick, a pojistku přidal ještě Krcho.

Nervózní závěr okořenila bitka domácího Blažka s Moudrým, trest do konce zápasu navíc vyfasoval za svůj zákrok hlubocký lídr Hanzal.

Písecké házenkářky remizovaly v předposledním kole MOL ligy v Mostě 31:31 a zajistily si postup do vyřazovacích bojů o medaile.
Paráda! Písecké házenkářky urvaly bod v Mostě a zahrají si o medaile

Čtvrtý zápas se hraje v pátek 22. března v budějovickém Pouzar centru (19.30), případný pátý pak hned o den později v Milevsku (17).

HC Milevsko – Rytíři Hluboká nad Vltavou 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Suchan (Březina), 9. Vochozka (Březina, Suchan), 15. Vochozka (Suchan), 27. Masopust (Janoch, Krcho), 35. Masopust (Štekr, Suchan), 56. Masopust (Janoch), 58. Krcho (Masopust) – 17. Hanzal (Vácha), 19. Hanzal (Matys, Nedorost), 33. Matys (Nedorost), 43. Vácha. Rozhodčí: Šperl, Vokoun – Klimeš, Knor. Vyloučení: 5:8, navíc Hanzal (Hlub.) 5 minut + do konce. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 774.
Milevsko: Novák – Štekr, Řezáč, Kohout, Fencl, Hubáček – Janoch, Krcho, Masopust, Březina, Suchan, Vochozka, Chocholoušek, Januška, Blažek, Pouch.
Hluboká: Dašek – Škopek, Dohnal, Rob. Rákosník, Rom. Rákosník, Formánek, Ťoupal – Schmidmayer, Miler, Vácha, Arnold, Moudrý, Michel, Matys, Hanzal, Nedorost, Melichar.
Stav série: 1:2 (7:9, 2:5, 7:4)