Jak se vlastně upekl váš přestup do Českých Budějovic?
Bylo to hodně rychlé. Zavolal mi můj agent, že je v kontaktu s Mountfieldem. Vzápětí jsem mluvil se sportovním manažerem Petrem Sailerem a dohoda byla velice rychlá. Ani nevím, kdo s tím návrhem přišel dřív, jestli můj agent, nebo Budějovice. Ale hlavně nebylo co řešit. V mém věku už se takovéhle nabídky neodmítají. Jsem rád, že ještě mohu nakouknout do extraligy. Neváhal jsem ani chvilku.

Po skončení uplynulé sezony vám skončila v Karlových Varech smlouva?
Smlouva ve Varech mi skončila už rok předtím. Minulý ročník jsem začal ve Znojmě, ale to nebylo moc vydařené angažmá. Potom jsem pokračoval na Slovensku ve Zvolenu a v lednu se ozvaly opět Vary, jestli bych tam do konce sezony šel. Přijal jsem to, protože jsem se vracel do velice známého prostředí. Byla to ale jenom taková krátká výpomoc. Měl jsem tam smlouvu jen do konce sezony. Po jejím skončení jsem zvažoval různé varianty, jestli se třeba nevrátím domů do Jihlavy. Jakmile přišla nabídka z Budějovic, tak jsem neváhal ani chvilku a během týdne jsme se domluvili.

V Budějovicích je jasnou brankářskou jedničkou Jakub Kovář, který své náhradníky prakticky napouští do hry. Jste si toho vědom?
Určitě. Situaci kolem gólmanů v extralize sleduji a řešil jsem to i s Petrem Sailerem. Kuba má neuvěřitelnou statistiku. Ale s tímhle vědomím jsem sem šel. Na druhou stranu jsem nastupoval před šesti letech ve Varech také jako druhý gólman a nakonec jsem si v těch prvních letech zachytal docela dost. Nic není nemožné, ale já budu hlavně rád, když bude šlapat mančaft a já mu budu moci jakkoliv pomoci.

S rolí dvojky jste tedy ztotožněn?
Samozřejmě. Tak jsme se i dohodli při mém příchodu. Pochopitelně ale budu připraven chytat. Nejdu to sem jenom v uvozovkách odsedět. Připraven budu vždycky.

Existuje varianta, že byste v případě malého vytížení jezdil chytat někam do první ligy na střídavý start?
To je zatím předčasné. Možné to asi je. Uvidíme, jaké budou možnosti. Ve Varech jsem takhle jezdil. Vystřídal jsem Most, Kadaň i jeden zápas v Chomutově. Nejvíce jsem toho odchytal v Mostě. Uvidíme, jak se situace vyvine. Na to je času dost.

Na kondičním soustředění ve Frymburku máte hodně podobnou tréninkovou náplň jako hráči z pole?
Vesměs ano. Gólman potřebuje mít také dobrou kondici. Vynecháváme pouze těžší záležitosti v posilovně, kde kluci vzpírají větší váhy. S trenérem gólmanů Romanem Turkem máme své cviky s lehčími činkami a je to spíše frekvenční. Jinak ale absolvujeme prakticky stejný program jako hráči z pole.

Jak vám osobně obecně chutná letní příprava?
Už nejsem nejmladší a mám toho dost. Regenerace u mě probíhá trochu déle než dřív. Ale zatím to celkem zvládám.

Podmínky pro přípravu máte ve Frymburku dobré?
To v každém případě. V těchto končinách jsem poprvé a je to tady moc hezké. Stejně jako v Budějovicích. V okolí Lipna je krásně a zázemí hotelu je bez jediné připomínky. Soustředění je to povedené.