V prvním přípravném duelu v Písku podal dobrý výkon a okořenil ho krásným gólem.

Na úvod sezony se hrálo pěkně od podlahy. Souhlasíte?
Byl to klasický první zápas sezony. Některé věci se povedly, ale byla tam také řada nepřesností. Závěr byl až zbytečně vyhrocený. Všichni viděli, že nás Písečtí chtěli zranit. To mě trošku zamrzelo. Jinak to ale byl docela dobrý hokej. Pro diváky i nás hráče.

Opravdu si myslíte, že vás soupeři chtěli úmyslně zranit?

Myslím, že trošku ano. Bylo tam dost faulů. Možná ne přímo zranit, ale takový byl můj pohled. Třeba to někdo vidí jinak.

Tempo zápasu bylo až nečekaně svižné.

To určitě. Trénujeme dvoufázově a možná bylo hlavně ze začátku vidět, že toho máme plné zuby. Pak se zápas dostal do dobrého tempa a šance byly na obou stranách. Písek nás svým výkonem dost překvapil. Byl hodně houževnatý.

Váš gól na 1:3 musel potěšit oko hokejového labužníka, když jste se proháčkoval přes půl hřiště. Potěšil stejně tak i vás?
No jéje. První zápas a první gól, to samozřejmě potěší. Jsem za něj rád, ale hlavně, že jsme vyhráli a novináři nás nebudou natírat.

Kdy jste dal naposledy nějaký takovýhle gól?
To bylo ještě v Táboře. Podobný se mi podařilo dát proti Benátkám.

Loni jste pendloval mezi Táborem a Budějovicemi. S jakým cílem vstupujete do sezony letošní?
Loni jsem byl dost zraněný a neměl jsem ani letní přípravu. Loni jsem jen krátce trénoval v Budějovicích a poté jsem byl poslán do Tábora. Pro mě bylo důležité, že jsme po dvou letech konečně odehrál sezonu bez nějakého vážnějšího zranění. V té letošní bych se chtěl udržet v extralize. Jako každý. To ani nemusím opakovat. To je pořád dokola.