Jeden z nejlepších bruslařů celé extraligy dostal v úterní dohrávce s Kometou Brno na ledě dostatek prostoru a výrazně se podepsal pod výhru svého týmu 3:2 po samostatných nájezdech. V závěru zápasu dal krásný vyrovnávací gól a jako vůbec jediný pak byl úspěšný v penaltovém rozstřelu.

Přitom úterní duel se ale pro Jihočechy nevyvíjel vůbec dobře a ještě v jeho polovině prohrávali 0:2. „Začátek zápasu byl z naší strany takový unavený a chvíli nám trvalo, než jsme se rozběhli. Dostali jsme dva špatné góly a nevypadalo to dobře," přiznává Květoň.

Herní propad zastavil až oddechový čas krátce před polovinou zápasu. „Museli jsme něco změnit a začít hrát jinak. Měli jsme něco připraveného, a to nefungovalo," konstatuje hokejista se třemi reprezentačními starty na kontě. Jeho tým poté soupeře zatlačil a vynutil si vyrovnání. „Dostali jsme soupeře pod tlak a myslím, že hosté i trochu odešli fyzicky, protože hráli jenom na tři lajny. Udělali chybu, že faulovali a nabídli nám v závěru přesilovku pět na tři. Měli jsme i štěstí, že to tam spadlo. Dva body bereme," zdůrazní.

Vyrovnávací gól dal právě Květoň v přesilovce báječnou střelou do horního růžku. „Nad Trvajovo rameno jsem mířil, ale abych to takhle trefil, to se povede jednou nebo dvakrát z deseti pokusů," nezapře vrozenou skromnost. Ještě poté měl Květoň další dva utěšené střelecké pokusy, ale Trvaj ho pokaždé vychytal. „Šance jsme tam ke konci měli a mohli jsme vyhrát i za tři body. Ale i dva jsou dobré," zdůrazní.

V samostatných nájezdech se Květoň trefil jako jediný a zcela neomylně. Přitom tuhle disciplínu nikdy moc nemiloval. „Máme tady na nájezdy jiné hráče. Ale proběhla první runda a nikdo nedal. Trenér se mě zeptal, jestli půjdu. Tak jsem šel. Věděl jsem dopředu, že vystřelím."