Velký náboj bude mít zcela jistě střetnutí v elitní skupině A mezi táborskými hokejisty a vedoucím Chomutovem (18 hodin). Jihočeši museli naposledy vstřebat nepříjemnou porážku 2:3 ve Vrchlabí. „Nedokázali jsme navázat na povedené vystoupení v Letňanech a soupeři jsme všechny tři góly sami darovali. Navíc jsme se znovu potýkali s koncovkou a pohrdali šancemi, jichž jsme si vytvořili celkem dost,“ vrátil se ještě k neúspěchu ve Vrchlabí jeden z táborských koučů Richard Lobo.

Po něm už na Piráty ztrácejí devět bodů, což však na atraktivitě nadcházejícího utkání rozhodně neubírá. Na pozoru se však budou muset mít před dotírající Příbramí, která se Kohoutům přiblížila už na dva body.

Písecké házenkářky zvítězily v 17. kole MOL ligy na palubovce pražské Slavie 32:29.
Paráda. Písecké házenkářky porazily úřadující šampionky ze Slavie

Po nemoci a dvouzápasové absenci se na táborskou střídačku vrací trenér Jakub Grof, který však bude ze zdravotních důvodů nadále postrádat obránce Černého a útočníka Práška. V dosavadním průběhu sezony se oba soupeři střetli třikrát a zajímavostí je, že se ani jednou neradoval domácí tým: Tábor vyhrál v Chomutově 3:2 a 2:0, Piráti naopak u Jordánu 5:2. Prolomí Kohouti tuto bilanci?

Brankář Adam Zadražil to z Chýnova dotáhl až do nejvyšší fotbalové soutěže.
Z Chýnova až do první ligy. Brankář Adam Zadražil má za sebou premiéru

Ze zcela jiného soudku bude duel druhého jihočeského zástupce ve II. lize. V Písku totiž půjde o střet dvou nejhorších celků nadstavbové skupiny B, k němuž dorazí poslední Řisuty (18 hodin). Domácí tým, který už ztratil naději na účast v předkole play off, naposledy neuspěl na ledě pražské Kobry (4:7) a rád by zlomil neúspěšnou sérii pěti porážek v řadě.

Na Řisuty má k dobru 13 bodů a pokud je porazí, definitivně si zajistí záchranu v soutěž. Bude se ale muset mít na pozoru. Zkraje nadstavbové části sice na jejich domovském stadionu ve Slaném zvítězil přesvědčivě 7:2, ale oba předchozí zápasy v základní části Jihočeši prohráli (4:5, 1:4). Písek při dlouhodobém zranění brankářské jedničky Kříže opakovaně řeší brankářskou otázku i další absence, takže v poslední době dostávají vydatnou zápasovou porci junioři.