Pořádně ostrá a řezavá šňůra devíti porážek v řadě konečně povolila a na konto píseckých hokejistů přistály nesmírně cenné tři body.
K všeobecnému překvapení je uhráli v jedné z nejméně oblíbených prvoligových destinací – v havlíčkobrodské Kotlině. Ještě pozoruhodnější je, že jim k jejich zisku postačil jediný gól již ze sedmé minuty utkání.

Když se po vyrovnaném úvodu střetnutí dostal k táhlé střele od modré písecký Klement a s přispěním teče otevřel skóre, nikdo v té chvíli netušil, že to bude jediný gólový zápis utkání. Domácí hokejisté sice brzy poté rázně vyrukovali za vyrovnávající trefou a byli hodně nebezpeční, ale hosté v čele s brankářem Cikánkem těsný náskok uhájili.

V prostředním dějství se družina píseckých bojovníků ocitla pod ohromným tlakem soupeře, který měl navíc k dobru i několik přesilových her. V některých momentech viselo vyrovnání doslova na vlásku, ale excelentní brankář Cikánek přiváděl havlíčkobrodské střelce k zoufalství. Především zásluhou jeho výkonu a nezměrné obětavosti celého týmu se těsný náskok Jihočechů přehoupl i do poslední dvacetiminutovky.

Obraz hry se ani v závěrečném dějství příliš nezměnil. Rebelové zatlačili písecký celek do hluboké defenzívy, svůj boj s brankářem Cikánkem však prohráli na celé čáře.

V jednom případě sice puk za jeho záda usměrnili, sudí Doležal ale už předtím přerušil hru, a tak branku neuznal. Snaha hráčů z Vysočiny vytrvala až do posledních vteřin zápasu, přestože mohlo být rozhodnuto už dříve. V závěru střetnutí se prodral do vyložené pozice písecký kapitán Šperger, ale narazil na pozorného brankáře Dolejše.

Mladíček v domácí kleci se poté vyznamenal ještě jednou, když zlikvidoval trestné střílení Heřmana. Neproměněné příležitosti nakonec hostující tým mrzet nemusely a k Otavě se stěhovaly nesmírně cenné  tři body.

Hokejová spravedlnost se možná rozhodla vrátit píseckým hokejistům to, co jim předtím vzala. V pondělním domácím střetnutí pro změnu oni bušili do úporné berounské defenzívy, aby nakonec ani jednou neskórovali a soupeř si domů odvezl vítězství 2:0. V Kotlině ve středu prožili stejný zápas, ale z té šťastnější stránky.

Jiří Kudrna, asistent trenéra IHC Písek, po utkání řekl:

„Do Havlíčkova Brodu jsme přijeli s úkolem zastavit dlouhou sérii porážek, ale věděli jsme, že musíme podat maximálně bojovný výkon na hranici našich možností. Kluci nakonec opravdu dali do zápasu všechno a musím je pochválit všechny, od prvního až do posledního hráče. Měli jsme samozřejmě velkou dávku štěstí, ale jak už jsem říkal,  mužstvo zápas odmakalo, a navíc nám výborně zachytal Lukáš Cikánek. Po několika zápasech, kdy jsme měli šanci bodovat, ale nepodařilo se nám to, se k nám štěstíčko otočilo čelem. Za tři body od takto silného soupeře jsme hrozně moc rádi."

Branky a nahrávky: 7. Klement (Sedláček, Strnad). Rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich. Vyloučení: 2:8 (navíc písecký Semrád 10 minut OT). Využití: 0:0. Diváci: 752. Sestavy:

Havlíčkův Brod: Dolejš – Morava, Blažek, Protivný, Jelínek, Soldán, Pavlík, Ostrčil, Novotný – P. Polodna, Endál, Knotek, Fiedler, Ondráček, Meidl, Rytnauer, Havel, Štěpánek, Stehlík, Musil.

IHC Písek: Cikánek – Boháč, Semrád, Kameš, Makovský, Růžička, Klement, od 41. navíc Drtil – Sedláček, Šperger, Strnad – Slavík, Vaniš, Marek – Kučera, Polodna, R. Heřman – Homolka, Vlček, Markulinec.