První utkání krajské ligy v novém roce sehrají písečtí hokejisté v Táboře s místním béčkem. A rádi by navázali na výkony i výsledky z loňského roku.

Hráči měli o svátcích volno jen tři dny přes Vánoce a dva dny na Silvestra. „V rámci možností jsme trénovali určitě dost, určitě víc, než je zvykem v krajském přeboru," pochvaluje si tréninkovou morálku trenér Jindřich Setikovský.

A přestože jeho tým vede tabulky krajské ligy, je pořád ve hře co zlepšovat. „Snažili jsme se v přípravě přesvědčovat hráče, že v útočné fázi je naše hra téměř bez problémů, v každém utkání si vytvoříme spoustu šancí. Ale jestli chce pomýšlet na dobré umístění a hlavně úspěch v play off, tak musíme bezpodmínečně zlepšit obranu. I přesto, že máme výborného brankáře Mazúcha, tak vzadu vytváříme zbytečně složité věci. Na tom jsme pracovali," upřesňuje trenér IHC Písek Jindřich Setikovský.

Na začátku roku nečeká Písecké jednoduchý soupeř. V prvním vzájemném měření sil sice doma hráči IHC vyhráli 5:3, ale o výsledek se báli až do posledních chvil utkání. „Určitě bychom byli rádi, kdybychom navázali na naše předcházející výkony a v Táboře vyhráli. Ale nebude to jednoduché. Všechny týmy proti nám budou hrát i zápasech doma velkou defenzivu, takže se budeme určitě hůř prosazovat, ale s tím se budeme muset nějak poprat," míní Setikovský.

Výhodou Písku je, že současně s béčkem hraje i druholigový první tým Tábora v Bílině, takže žádní hráči kádru tým Krajské ligy neposílí.

To Písečtí jsou téměř kompletní. Trénovat začal Mazanec, ale hrát asi ještě nebude. Chybět v Táboře a dalších utkáních bude jistě potrestaný Kořánek. Otazník visí nad startem pendlů z Milevska Dvořákem a Korousem.

Utkání na táborském zimním stadionu začíná v sobotu v 17 hodin.