Pokud by milevští hokejisté hledali ve své historii důležitější utkání, činili by tak asi marně. Poslední zápas základní části druhé ligy s Řisuty, který se hraje v sobotu od 17 hodin na zimním stadionu, rozhodne o tom, jestli se bude hrát na jihu Čech play off druhé ligy, nebo jen baráž o setrvání v ní.

Pro trenéra Václava Kmoníčka nebyla předzápasová příprava proto jednoduchá. „S týmem jsme si řekli, že je to pro nás nejtěžší zápas sezony, ale nejde o život. Budeme se snažit brát utkání s Řisuty, jakoby to byl pro nás první zápas play off. Přistoupíme k němu s maximálním zaujetím a budeme ho chtít vyhrát," říká milevský kouč.

Hokejisté HC 2010 ale už nemají osud ve svých rukách. Pokud Bílina uhraje jakýkoli bodový zisk v Nymburku, naděje na play off se rozplyne. „Utkání v Nymburku musí jít mimo nás. To neovlivníme. My se musíme soustředit na svůj výkon a uhrát tři body," ví Kmoníček.

Výhodou může být motivace. Zatímco u domácího týmu je jasná, hosté z Řisut se budou s největší pravděpododností šetřit na první kolo play off. „Budou určitě koukat, aby se nikdo hlavně nezranil, to by mohla být jakási výhoda. Ale nikdo se sám neporazí," zdvihá varovně prst Kmoníček.

Když všechno dobře dopadne, zahraje si Milevsko v play off se Sokolovem. Když ne, čeká je za měsíc baráž. Tak krutý je letos systém druhé ligy. „S tím jsem se ještě nikdy nesetkal. Samozřejmě chceme uspět," uzavírá pozvánku na sobotní utkání trenér HC Milevsko 2010 Václav Kmoníček.