PÁTEK:

HC SPARTAK SOBĚSLAV – SOKOL RADOMYŠL 6:7 (1:1, 4:6, 1:0). Stav série 0:1.

Sestava Radomyšle: Knap (Havelka) – Burkoň, Neckář, Mazanec, Pěnička, Stropnický, Novák, Vejda, Gába, Maroušek, Sýbek, Řehoř, Kudrna, Mošovský, Javůrek, Jungbauer, Šmejkal, Šimoník.

Tým Radomyšle přijel do Soběslavi v kompletní sestavě a s odhodláním dobýt domácí tvrz. V úvodu však přišla studená sprcha, když hned z první akce vstřelil domácí Vild vedoucí branku a i v dalších minutách bylo před brankou hostů hodně rušno, ale gólman Knap tým podržel.

Z následné přesilovky vyrovnal Sýbek na 1:1. Tímto skóre, i přes několik slibných akcí na obou stranách, také skončila první třetina.
Úvod druhé části zápasu vyšel Radomyšli nad očekávání. Nejprve využil chyby domácích Sýbek a po jeho bezchybném blafáku se hosté ujali vedení 2:1.

Tento gól hráče Sokola nabudil a v čase 26:06 svítilo na ukazateli po dvou trefách Mošovského a brankách Burkoně a Nováka skóre 1:6. Tento stav donutil domácí vystřídat brankáře Dvořáka.

Soběslavským se za necelou minutu podařilo snížit po individuální akci, ale za dvě minuty hostující Řehoř odpověděl sedmou brankou do sítě domácích. A zdálo se, že je utkání rozhodnuto.

Domácí se začali uchylovat k nečisté hře, na kterou Radomyšl odpověděla stejnou mincí, což se jí ale vymstilo: hráči Spartaku  ještě do konce třetiny snížili na 5:7.

Ve třetím dějství se do branky Spartaku vrátil Dvořák a hned se blýskl několika skvělými zákroky. Ve 44. min. snížil domácí Máca na 6:7 a z jasného utkání bylo rázem drama. Když pak hrála Radomyšl dvakrát v oslabení tři proti pěti, obětavou hrou, a hlavně díky výborným zákrokům brankáře Knapa, dokázala těsné vedení udržet, a to i v závěrečné power – play domácího týmu.

Trenér hostí Radek Volf řekl, že zápas byl do poloviny utkání v režii Radomyšle, než se do jeho průběhu začali výrazněji zapisovat také rozhodčí.

SOBOTA:

SOKOL RADOMYŠL – HC SPARTAK SOBĚSLAV 0:2 (0:0, 0:2, 0:0). Stav série 1:1.

Sestava Radomyšle: Knap (Havelka) – Burkoň, Neckář, Mazanec, Pěnička, Stropnický, Novák, Gába, Maroušek, Sýbek, Řehoř, Kudrna, Mošovský, Javůrek, Jungbauer, Šmejkal, Šimoník.

Před slušně zaplněnou píseckou arénou a s hlasitou podporou kotle domácích v zádech nastoupila Radomyšl k zápasu s jasným cílem – probojovat se poprvé do semifinále play off krajské ligy.

Od úvodní buly bylo patrné, že ani jeden tým nechce udělat chybu a pustit tak soupeře do vedení. Domácí byli v první třetině aktivnější, vytvořili si několik slibných šancí, ale překonat gólmana hostí se jim nepodařilo.

Bezbrankový stav vydržel až  do  30. minuty a bylo jasné, že kdo dá v tomto zápase první gól, získá velkou výhodu. Bohužel se to podařilo hostům, když v přesilovce skóroval Žákovský.

A k dovršení všeho zlého za 52 vteřin překonal Knapa po chybě domácí obrany Bruner a zvýšil tak na 2:0 pro Spartak. Sokol se však nevzdával a prezentoval se několika slibnými akcemi, ale vždy narazil na zeď  jménem Dvořák.

Druhá třetina byla předčasně ukončena kvůli opravě plexiskla. Poslední dějství tak trvalo přes  třiadvacet minut a očekával se v něm tlak domácích. Ten ale nepřicházel v potřebné intenzitě a také štěstěna si vzala dovolenou. Naopak velkou šanci měl Spartak po faulu Javůrka na unikajícího Mácu, ten ale dvakrát opakované trestné střílení neproměnil.

Radomyšl v závěru vsadila  všechny síly do útoku, ale několik vyloučení tento tlak otupilo. Největší šanci měl v samotném závěru domácí Neckář, když po jeho střele zazvonila tyč. Trenér Radomyšle Radek Volf pochválil hráče za velkou snahu a bojovnost, ale štěstěna byla tentokrát na straně soupeře.

Sérii tak rozhodne třetí zápas, který se hraje ve středu 6. února od 19.00 hodin v Soběslavi.

MIROSLAV RYJÁČEK