Po vyrovnané první třetině, která skončila smírně 1:1, si Žďárští během druhého dějství vypracovali nadějný náskok a ve 36. minutě vedli už 4:1. Písek zásluhou Jana Polaty ještě do sirény snížil a na startu závěrečné periody dokonce po brankách Jakuba Doktora a Davida Cibocha rychle vyrovnal.

Naději na body ale domácí ztratili mezi 56. a 57. minutou, kdy Žďár znovu odskočil a uzmul tak všechny dostupné body.

IHC Písek - SKHL Žďár nad Sázavou 4:7 (1:1, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 9. Hanus (Suda, Ciboch), 38. Polata (Sýbek), 41. Doktor (Polata, Sýbek), 44. Ciboch (Medek, Koupal) – 10. Kunstmüller (Štěpánek, Vítek), 17. Střecha (Kolda), 33. Gregar (Kuřítko, Sedláček), 36. Štěpánek (Kunstmüller, Vítek), 56. Střecha (Pytlík, Lojek), 57. Beneš (Kolda, Pytlík), 60. Jícha (Štěpánek, Lojek).