Mužstvo od Otavy se po sobotní porážce od Benátek 1:4 opět propadlo na dno tabulky a nechalo si utéct nebarážovou dvanáctou příčku obývanou Mostem na šest bodů. Tato skutečnost znovu zvýšila tlak, který na Jihočechy doléhá.

Pro okamžitý tabulkový vzestup nepostavil los první ligy proti Píseckým zrovna ideálního soupeře. Když Severočeši v pátém kole zavítali do Písku coby poslední tým tabulky a bez jediného bodu, nikdo tehdy nemohl tušit, že budou o čtyři měsíce později prohánět nejlepší trio soutěže.

První triumfální sérii načali kadaňští hokejisté v říjnu, největší vlnu úspěchů ovšem rozpoutali v průběhu listopadu, kdy ztratili v devíti zápasech jediný bod. Na vítěznou notu se družina z královského města naladila také v lednu, její spády ale po čtyřech utkáních uťal lídr z Mladé Boleslavi, který v sobotu porazil Kadaň 4:1.

Píseckých úspěchů v soutěži je k lítosti skalních fandů IHC jako šafránu. Jeden takový se zrodil právě v utkání na kadaňském ledě, odkud si žluto-modří odvezli dva body za vítězství 3:2 v prodloužení.

V domácích vzájemných zápasech se severočeským týmem už hráči Písku tak úspěšní nebyli a podlehli mu 2:4, resp. 1:4. Otázkou zůstává, co nabídne dnešní duel.

Nejstarší mládežnické výběry IHC Písek mají za sebou poměrně povedený víkend. Extraligoví mladší dorostenci vyválčili v boji o záchranu veledůležité tři body na ledě pražské Hvězdy.

Starší dorostenecký výběr Písku si připsal na své konto první vítězství v elitní extraligové skupině, to když na domácím ledě přehrál Kladno. Blízko k dalšímu triumfu měl i v sobotním střetnutí s chomutovskými Piráty, hned v úvodu poslední části ale ztratil dvoubrankové vedení a nakonec padl v prodloužení.

O další vítězství se v jihočeském derby obohatil i juniorský tým IHC, k výhře nad sousedními Strakonicemi mu stačil jediný vstřelený gól. Nedělní duel v Hradci Králové byl vinou velké marodky v domácím týmu odložen.

Liga juniorů:

IHC Písek – HC Strakonice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0). Skóroval Křivonoska.

Extraliga starší dorostenci:

IHC Písek – HC Kladno 4:1 (0:0, 2:1, 2:0). Branky vítězů:  L. Volf, Schwamberger, Suchan,  Dudák.

Písek – Chomutov 3:4 pp (2:1, 1:0, 0:2 – 0:1). Branky:  L. Volf, Schwamberger, Dudák.

Extraliga mladší dorostenci:

Hvězda Praha – IHC Písek 1:5 (0:1, 0:1, 1:3). Branky vítězů: Šergl, Polanský, Pokorný, Pixa, Klas.