Hosté nastoupili ve vítězné sestavě z posledního zápasu doma se Šumperkem. Jediná změna byla na postu gólmana. Místo juniora Kváči se na svůj post vrátil Bláha.

Domácí bojují o předkolo play off a také začali pořádně zhurta. Měli tlak a v 6. min. jel Radim Zohorna trestné střílení. Bláha však jeho střelu skryl ve své lapačce.

Závěr první třetiny byl ze strany Motoru doslova impozantní. Nastříleli tři góly a položili tak základ ke svému vítězství. Nejprve prostřelil v 15. minutě po přihrávce zpoza branky extraligového hosta z Brna Vejmelku Marek.

Minutu a půl před první sirénou propálil domácího gólmana v přesilovce z prostoru mezi kruhy obránce Zíb. Pouhé dvě vteřiny před první přestávkou pak zvýšil na 0:3 Žálčík.

Když nedlouho po změně stran Mikyska po vydařené individuální akci přidal čtvrtý gól, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Jihočeši si dokáží relativně jasné zápasy výrazně zkomplikovat a na problémy si zadělali i v Třebíči.

Nejprve se v polovině zápasu trefil přesně do horního růžku Bláhovy klece Polodna a ve 34. min. Kristl nadvakrát vrátil svůj tým do hry. Obránce Kolmann však naštěstí v poslední minutě druhé třetiny prostřelil v přesilovce gólmana Svobodu, jenž po první třetině nahradil Vejmelku – 2:5.

Závěr přinesl drama. Pět minut před koncem dal gól Raška a o minutu později snížil Dolníček v přesilovce na 4:5. Závěrečný tlak byl Třebíče byl drtivý, ale Schejbal nastřelil jen tyč a vyrovnání nepřinesla ani power play.

Branky a nahrávky: 29. Polodna, 34. Kristl (R. Erat, Malena), 55. Raška (Niko, R. Zohorna), 56. Dolníček (R. Erat, Malena) – 16. L. Marek (Švihálek, Točík), 19. Zíb (Chovan, Pajič), 20. Žálčík (Mikyska, Babka), 26. Mikyska (Babka, Žalčík), 40. Kolmann (L. Květoň, Pajič). Vyloučení: 2:3, využití: 1:2. Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba.
ČEZ Motor: Bláha – Kříž, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Zíb – L. Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – Žálčík, Mikyska, Babka – L. Marek, Točík, Švihálek. Trenéři Rosol a Bělohlav.