Jihočeši nasadili do branky poprvé v prvoligovém utkání mladíka Gábu a ten si počínal jako zkušený mazák. Hosté přivezli hned kvartet hráčů, kteří v minulosti působili také pod Černou věží. Byli to obránci Krstev se Šulcem a duo produktivních útočníků V. Bílek – Kalla. Do branky soupeře se postavil syn předsedy hokejového svazu Tomáš Král. Oba týmy posílaly do hry od začátku jen tři útočné formace.
Úvodní třetina nabídla vyrovnaný hokej, ale také dvoubrankové vedení domácího celku. Zatímco hosté nenašli recept na pozorného Gábu, Král na druhé straně dvakrát inkasoval. Nejprve ho překonal po vydařené individuální akci Rob, který se prokličkoval až před litoměřickou klec a zkušeně zasunul. Druhý gól přidal v přesilovce Švihálek tečí Punčochářovy bomby od modré.
Dvougólové vedení, to bylo přesně to, co Jihočeši potřebovali. Na jejich hokejky se najednou vrátila pohoda a přišly i další góly. Báječnou kombinaci dvojice Straka – Nouza přetavil ve třetí gól jejich parťák z útoku Heřman a čtvrtý zásah zaznamenal bombou od modré mezi Královy betony kapitán Straka.
Tím bylo v pětadvacáté minutě o osudu zápasu prakticky rozhodnuto a dohrávalo se v pohodě. Domácí si bezpečně kontrolovali svůj náskok a navíc se mohli spolehnout na bezchybného Gábu.
Deset minut před přišel další parádní moment a na jeho konci druhý gól Heřmana. Rob pak ještě nastřelil tyč. Až poté se dočkali také hosté. Čtyři minuty před koncem připravil Gábu o nulu v přesilovce Procházka a na konečných 5:2 upravil Rys.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Stadion Litoměřice 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Rob, 19. Švihálek (Punčochář, Kuchejda), 24. Heřman (Nouza, Jos. Straka), 25. Jos. Straka (Dan Růžička), 51. Heřman (Nouza, Jos. Straka) – 56. Procházka (Švagrovský, Plášil), 58. Rys (Kalla, Krstev).
Vyloučení: 7:6, využití: 3:2. Rozhodčí: Petružálek – Belko, Rozlílek. Diváci: 3945.
ČEZ Motor: Gába – Punčochář, Vráblík, Dan Růžička, Mucha, Chmelíř, Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajič (37. Přibyl), Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – L. Marek, Rob, Boháč, od 52. navíc Švec a Vaniš. Trenéři Rosol a Bělohlav.