Věčná škoda, že podobných zápasů v základní části druhé nejvyšší soutěže není více. Na Kladně se hrálo ve velice slušném tempu, důrazně a ve výborné atmosféře, o kterou se starala také početná skupina českobudějovických fanoušků.

„Dokázali jsme zvítězit na ledě týmu, který hraje velmi dobrý hokej. Na dívání a atmosférou to byl bezpochyby pěkný zápas,“ chválil úroveň zápasu trenér Motoru Václav Prospal. „Jsme rádi za tři body. Věděli jsme, že nás tady nečeká nic jednoduchého, protože Kladno hraje velmi dobře. Vrátili se mu po zranění někteří hráči. Byl to pro nás velmi dobrý test,“ dodal.

Dvakrát dokázal jeho tým skórovat v přesilových hrách, které přitom Jihočechům v letošní sezoně zrovna moc nefungují. „Soupeř proměnil přesilovku a šel v půlce druhé třetiny do vedení 2:1. My jsme dostali možnost vrátit se do zápasu rovněž v početní výhodě, kterou jsme využili. Kladno je nejlépe tým bránící v oslabení v celé soutěže a je pro nás pozitivní, že jsme právě jemu v přesilovkách dokázali vstřelit dva góly a otočit zápas,“ byl tentokrát jinak velice přísný kouč celkem spokojen.

Jeden z kladenských trenérů David Čermák cítil po utkání křivdu. „Bylo to kvalitní utkání dvou týmů, které hodně bruslí a hrají agresivní hokej. Chvílemi jsme měli více ze hry my, chvílemi zase Budějovice. Pak se štěstí přiklonilo na stranu soupeře. Pro mě je bohužel smutné, že zápas ovlivnili rozhodčí,“ posteskl si. „Pochopím, že sudí přehlédnou nějaký faul. Ale v tomto případě si ho vymysleli, když jsme měli hrát přesilovku po nedovoleném zákroku na Redliha, ale oni vyloučili oba hráče za sekání. Dívali jsme se na to i na videu. Budějovický hráč srazil našeho po odpískání, ale ven šli oba. To byl úplný nesmysl,“ hněval se kladenský trenér. Rozhodčí ale zápas neovlinili, je třeba dodat…