Ti jako už tradičně vytvořili na stadionu parádní atmosféru (které napomohla i skupinka fanoušků Sparty) a nevadila jim ani prohra domácího týmu 4:7. „Opakuji to pořád dokola, ale lidi jsou tady fanstastičtí. Tři tisíce na přátelský zápas, to je něco neuvěřitelného. Věříme, že nám jejich podpora vydrží i do sezony," přeje si trenér Petr Rosol.

Výsledek přitom mohl být pro Jihočechy i výrazně příznivější. Ještě v polovině zápasu totiž vedli 2:0. Pak se ale karta začala výrazně obracet.  „Sparta je samozřejmě výborné mužstvo a podle mého názoru nejlepší u nás. Nic na tom nemění ani fakt, že hrála v trochu jiné sestavě," připomíná trenér Petr Rosol, že hosté postavili jenom tři formace tvořené převážně mladými hráči. „V žádném případě proti nám nehráli žádní nazdárci," zdůrazní.

Faktem zůstává, že ve dvou dnech po sobě inkasoval Motor sedm gólů. V úterý totiž prohrál na Kladně 2:7. A to je i na přípravné období a přes nespornou kvalitu soupeřů dost. „Na obraně musíme pracovat, protože ta nám zatím nefunguje," dobře si trenér uvědomuje.

První polovinu zápasu odehrál jeho tým velice slušně. I když kotouč byl častěji na hokejkách pohyblivých mladíků trenéra Josefa Jandače, vedení 2:0 domácím slušelo. „První půlku zápasu jsme hráli dobře. Pak jsme ale dostali gól a úplně jsme se rozsypali," připouští Rosol.

V závěru ještě přišlo z domácí strany vzepětí. Motor dokázal ze stavu 2:5 snížit na rozdíl jediného gólu. „V ten moment jsem věřil, že si zkusíme power play," přiznává trenér. Dva hloupě inkasované góly však tuto víru torpédovaly. „Pak už bylo po zápase," přikývne.

Po fyzické stránce se zdálo, že mají mladí sparťané výrazně navrch. Na domácích bylo znát, že den předtím odehráli zápas na Kladně. „To se určitě muselo projevit. Kromě tří změn v sestavě jsme obě utkání odehráli ve stejném složení. Nějaký vliv to určitě mělo, ale rozhodně se na to nemůžeme vymlouvat," zdůrazní.

Poprvé odchytal celý zápas jeden z českobudějovických gólmanů. Proti Spartě dostal důvěru Hynek Kůdela. Polovinu zápasu byl velice pozorný, poté se svezl s klesajícím výkonem svých spoluhráčů. „Byli jsme domluveni, že bude chytat celé utkání. První zápasy v sezoně jsou pro brankáře hodně náročné, proto je chytali napůl," vysvětluje trenér Rosol.

Celé utkání odehráli také oba zkoušení hráči slovenský obránce David Bajaník a útočník Ladislav Marek.  „Zůstávají u nás i nadále. Jejich testování bude pokračovat," uvádí trenér Rosol. Mimo hru je naopak mladý útočník Emil Švec, jenž má poraněné koleno.

Další přípravný duel čeká  Motor v úterý s Kladnem.