Po pátečním utkání v Písku (4:3) se čekal v Humpolci obrovský boj, ale opak byl pravdou. Hosté z Písku dvěma brankami v první třetině rozhodli o svém postupu.

„Výrazně jsme se zlepšili, soupeř výkon z Písku zopakovat nedokázal, vypadal unaveně," řekl po utkání trenér Jindřich Setikovský.

Jeho tým dal dvě branky hned v první třetině a zápas zcela ovládl. „To tempo, které Humpolec nasadil u nás, že nás ve dvou hráčích napadali po celém hřišti, takový vojenský hokej, neudrželi. V Humpolci to vypadlo, že chtějí spíš bránit," dodává Setikovský.

Stejně jako v pátečním duelu byl nejvýraznější postavou Humpolce brankář Zour. „Jejich gólman chytal opět fantasticky, jinak bychom rozhodli daleko dřív. Ale i výkon Mazucha se zlepšil, vychytal nulu, to je dobré," pochvaluje si kouč IHC Písek.

Na soupeře si ale budou muset Písečtí počkat. Jediný duel play off Krajské ligy Český Krumlov-Strakonice jde do rozhodujícího třetího utkání. Hrát se bude v úterý od 19 hodin v Českém Krumlově.

„Z našeho pohledu není mezi těmi týmy výkonnostní rozdíl, takže je nám jedno, jestli postoupí Krumlov nebo Strakonice. Ale z pohledu diváckého bychom určitě chtěli Strakonice. Bylo by to derby, byl by plný stadion," přeje si za všechny Jindřich Setikovský.

Podle Setikovského mají větší šanci na postup právě Strakonice. "Já věřím, že v úterý v Krumlově vyhrají," říká.

Tomu napovídají i výsledky prvních dvou utkání. Strakonice prohrály v Krumlově je 1:2, doma soupeře rozdrtily 11:4. "To bych nepřeceňoval, je to play off, tam je jedno, kolik utkání skončí," doplňuje písecký lodivod.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří David servis České Budějovice a Lokomotiva Veselí nad Lužnicí.

David servis i poradil lehce s Vimperkem (10:3 a 6:3), Veselí po boji zdolalo v derby Soběslav (5:2, 7:5).