To nejzajímavější z úvodní části se odehrálo až v jejím závěru. Strakoničtí si vytvořili tlak a v krátkém sledu ostřelovali brankáře Šindeláře, ten však odolával.

Dvě a půl minuty před první přestávkou hráli hosté přesilovku, ale hned na jejím začátku ujel domácí Major a ze sóla nastřelil tyčku. Následně se síly na ledě srovnaly, ale po dalším faulu Strakonic hrálo Milevsko opět v početní výhodě. A v ní ujel v 19. minutě domácí Bazgier, jeho brejk však zneškodnil Šindelář. Znovu se vylučovalo u hostů a hrálo se tak tři na tři.

Ve druhém dějství se týmy rozjížděly pomaleji. Domácí nevyužili dvě přesilovky v řadě, hosté nezahrozili skoro vůbec. Až osm minut před koncem, kdy hráli pět na tři – ovšem domácí oslabení přežili.

V závěrečné dvacetiminutovce byli domácí jasně lepší, vytvořili si tlak, stříleli a tlačili se do zakončení. Ale stále bez efektu. V 53. minutě byl blízko gólu Dlouhý, ale domácím prostě nebylo přáno. Udeřilo tak na druhé straně z ojedinělé šance Milevska, kdy se z dorážky trefil v 56. minutě Novotný a překonal jinak bezchybného Myslivce, který do té doby tým také držel jistými zákroky. Závěr změnu ve skóre nepřinesl.

Milevský kouč Luboš Krupka tak mohl být s výkonem svých svěřenců spokojený. „Chtěli jsme alespoň bod, který nám zaručuje šestou příčku. Konečně jsme odvedli poctivý výkon ve všech částech. Hodně se nám stávalo, že jsme odehráli třeba první třetinu perfektně, ale pak přišel hrozný útlum. To se tentokrát nestalo, byl to vyrovnaný zápas. Navíc z naší strany perfektně ubojovaný. Zachytal nám gólman Šindelář," uved Luboš Krupka.

V posledním kole základní části Milevsko příští sobotu přívítá Český Krumlov.