Jak se to seběhlo, že jste se v průběhu sezony objevil doma?
Můj tým odletěl na trip na Dálný východ, kde hrajeme v Astaně, Chanty – Mansijsku a Omsku. Já jsem dostal distanc a tam by to bylo velice problematické s trénováním. Navíc jsem měl menší zdravotní problémy, tak mě vedení klubu uvolnilo, abych se dal dohromady doma. Na tripu bych akorát překážel, takže mě raději pustili domů, abych se dobře připravil na play off.

Pětizápasová stopka je poměrně velkým trestem. Co jste způsobil, že na vás ruská disciplinárka byla takhle přísná?
Řeknu to tak, jak to bylo. Trošku mi ruply nervy a rozhodčího jsem krapet šťouchl hokejkou. Nebylo to ale tak, že bych ho nějak přetáhl. Možná to ani necítil. V utkání se mi třikrát rozhodčí připletli do puku, přestože tam zrovna nikdo ani nebyl. Jednou jsem mohl dát přihrávku spoluhráči na modrou do sóla, ale musel jsem to rozhodčímu podhodit pod nohama, přestože to bylo za brankou a byli jsme tam jenom my dva. Podruhé jsem dostával při naší přesilovce přihrávku na modré, ale puk trefil sudího  do brusle a soupeř jel na naši branku. Potřetí se mi do puku připletl v našem obranném pásmu a už mi nevydržely nervy, takže jsem ho trochu šťouchl hokejkou. V KHL jsou taková pravidla, že každý úmyslný kontakt s rozhodčím se postihuje trestem na pět zápasů. Ať už je ten kontakt úmyslný, nebo ne.

Pět zápasů vynechat je nepříjemné. Navíc se to týká i vašeho prvního duelu v play off. Mrzí to hodně?
Mrzí to dost. To je pravda. V té době jsem ale měl zdravotní problémy, takže to byla alespoň drobná útěcha. Mohu se díky pauze dát dohromady. Především mě však štvalo, že jsem oslabil tým. A samozřejmě také první zápas play off, který musím vynechat.

Na jak dlouho jste se dostal domů?
Přiletěl jsem v úterý na čtyři dny. V sobotu odlétám zpět. Pro přípravu jsem měl ideální podmínky. Všechno potřebné jsem tady měl k dispozici.

V celkové tabulce KHL se váš tým pohybuje v první čtyřce. Sezona v klubu zatím probíhá podle představ?
Spokojenost je, protože body děláme. Některé zápasy samozřejmě trochu dřou a nejsou podle představ, ale body dáváme. To je důležité. Všechno však bude záležet na play off. To je úplně nová sezona. V základní části můžeme hrát jak chceme, ale když pak vypadneme v prvním kole play off, tak je všechno v háji.

Postup do vyřazovacích bojů máte jistý a měli byste do play off vstupovat z dobré pozice. Vnáší to do týmu klid?
Že už máme play off jisté, to je samozřejmě dobře. Ale na koho tam narazíme, to už je skoro jedno, protože tam jsou všichni soupeři silní. Na devadesát procent to vypadá, že bychom v prvním kole měli jít na Slovan Bratislava. I když se to ještě může zamotat.

Jak se daří vám osobně?
Ze začátku to bylo dobré. Potom mě potkaly určité zdravotní problémy. Měl jsem otřes mozku a následně jsem onemocněl. Teď se z toho snažím dát dohromady.

Je v Dynamu velký tlak na obhajobu mistrovského titulu?
Je. S tím se ale nedá nic dělat. Tak to má každý obhájce. Navíc, když jsme odehráli sezonu velice slušně bez nějakých větších výkyvů. Výhodou je, že máme velmi  dobré trenéry, kteří ten tlak ze strany vedení umí filtrovat a na nás ho až tak nepouští. Mají s tím zkušenosti a my ostatně také. Snad se s tím nějak popereme.

Podepsal jste v Dynamu smlouvu na další dvě sezony. Nepřemýšlel jste o případné změně dresu? Jste v klubu spokojen?
Nabídka na dvouletou smlouvu přišla a jenom jsme ji trošku poladili. V Dynamu už jsem si vybudoval určitou pozici a oni vědí, co ode mě mohou očekávat. Trenéři u týmu zůstávají a měla by zůstat i kostra mužstva, i když moc hráčů zatím podepsaných není. Jsem tam spokojený a nic mi tam nechybí.  Mám trochu upravenou i letní přípravu tak, aby mi vyhovovala. V novém týmu bych to musel zase vysvětlovat. Nejsou to nějaké úlevy, makám stejně jako ostatní, ale vypouštím třeba skákání, abych nenamáhal záda. V KHL bych jinam jít nechtěl.

Před sezonou vstoupily do KHL Lev Praha a Slovan Bratislava. Znamenaly podle vás oživení?
Určitě je to výborné. Jsem rád, že se oba tyto kluby do KHL dostaly a výsledky mají velice slušné. Hlavně Slovan. Lev má podle mého ještě daleko na víc, než předvádí.

Koho považujete za největší konkurenty v boji o letošní titul?
Především Petrohrad. Přišel tam nový trenér a začali hrát jiným stylem. Když vedou o dva góly, tak už se nehrnou tak do útoku, ale zavřou to. To dříve nebývalo. Tlačili se do útoku pořád. Teď už hrají více na jistotu zezadu. Petrohrad bude určitě nejtěžší soupeř.

V reprezentaci jste letos odehrál oba úvodní turnaje Euro Hocky Tour ve Finsku a v Rusku. Z toho nedávného třetího ve Švédsku jste se omluvil ze zdravotních důvodů?
Ano. Domluvili jsme se, že přijedu až na další akce. Byla to škoda, protože v KHL jsem byl v trestu a mohl jsem si zahrát alespoň v reprezentaci. Bohužel to ale nešlo.

Máte doma zlatou medaili z mistrovství světa před dvěma roky, ale tam jste prakticky nic neodehrál. Láká vás účast na letošním světovém šampionátu?
Je fakt, že mám doma zlatou, ale takovou nezaslouženou. Když bude zdraví, tak na mistrovství rád pojedu. To je jasné.

Váš otec oslavil nedávno šedesáté narozeniny. Jako bývalému budějovickému obránci mu před extraligovým zápasem s Brnem blahopřálo i vedení klubu. Už jste stihli i rodinnou oslavu?
Menší oslava proběhla až teď ve čtvrtek. Byla svíčková a bylo to fajn. Táta z toho měl obrovskou radost, že si na něj v klubu vzpomněli. I já jsem byl rád a vedení klubu jsem za to poděkoval.

Stačil jste v průběhu své návštěvy dohlédnout i na vaše fitness centrum?
Chodím tam hlavně sám dvakrát denně cvičit a k tomu jsem si chodil zatrénovat na led s Mountfieldem. Fitness běží dobře, lidi chodí a mají dobrou náladu. Tu pak mám i já.