Farmou nebudou

Spolupráce mezi Pískem 
a Chomutovem se týká především mládeže. „Farmu máme v Kadani, která hraje první ligu," řekl Stanislav Mikšovic, výkonný ředitel Pirátů.

Spojení s nejlepšími

V seniorech na nejvyšší úrovni na stabilní výsledky čekají, ale v mládeži Piráti svoji práci dělají znamenitě už delší dobu. Důkaz? Chomutov za posledních pět sezon třikrát vyhrál extraligu juniorů. Piráti své zázemí nyní ukáží Píseckým a pozvou je i na pořádané semináře. „Budeme mít možnost seznámit se, jak pracuje skutečně profesionální klub," pochvaluje si Josef Knot, místostarosta Písku a člen výboru IHC Písek.

Nechtějí brakovat

Piráti mládež Písku rozhodně nechtějí brakovat. Chtějí spolupracovat. Hráče, které pozvou do svých barev, si chtějí vytipovat. Půjde o jednoho až tři mladší dorostence. Nikoho ale nutit nebudou. Stejně jako vedení Písku. „Když někdo bude lpět na tom, že chce jít třeba do Českých Budějovic, je to jeho právo," říká Zdeněk Šťastný, předseda IHC Písek.

Pilotní projekt

Spolupráce na úrovni mládeže, kterou spolu uzavřely kluby Písku a Chomutova, je ojedinělá. „Nevím o žádném podobném projektu v republice. Uvidíme, jak vše bude fungovat, půjde o zajímavou zkušenost," sdělil Jaroslav Liška, ředitel sportovního úseku mládeže Chomutova.

Hráči do Písku

Pohyb mladíků nemusí být jen směrem z Písku do Chomutova. „Mladší dorosty budou hrát stejnou soutěž. Hráčům můžeme nabídnout hrát za Písek," řekl Jaroslav Liška. K Otavě by v budoucnosti mohli zamířit i senioři. „Máme pod svými křídli i Jihočechy, pokud by chtěli hrát za Písek, budeme o tom jednat," sdělil Stanislav Mikšovic.

Vzdálenost nevadí

Chomutov a Písek k sobě prostě nemají nejblíže. To jim ale vůbec nevadí. „Dnes je ve světě normální, aby spolupracovaly i vzdálenější kluby," namítá Jaroslav Liška.

Doba neurčitá

Spolupráce není časově ohraničená. Je uzavřená na dobu neurčitou s výpovědními lhůtami. „Pokud obě strany budou spokojeny, smlouva bude vždy plynule pokračovat," uvedl Zdeněk Šťastný.