Píseckému týmu se jeho nejdelší sezonní výprava za prvoligovým hokejem nevyplatila. Ve středečním utkání na šumperském ledě sice odvedl poctivou práci a ještě po padesáti minutách byl stav zápasu nerozhodný, po závěrečné siréně ale slavili Moravané vítězství 4:1.

Po dlouhé cestě odehráli hosté z jihu Čech na šumperském stadionu velmi dobrou první třetinu, ve které ale gól nepadl. Písecký celek působil aktivnějším dojmem a domácí gólman Štůrala neměl příliš času na odpočinek. Byli to přesto Šumperští, kteří si vytvořili dvě největší šance úvodní části hry, ale ztroskotali na výtečném Raszkovi v brance.

Prostřední dějství se z pohledu hostů odehrálo podle stejného scénáře jako úvodní dvacetiminutovka. Písecké mužstvo odvádělo na stadionu Draků velmi dobrou práci a průběžný nerozhodný výsledek byl z jeho pohledu minimálně zasloužený.

Ve 23. minutě ho přitom potkala první výrazná nepříjemnost, to když odražený puk přistál na holi šumperského Pláška a zkušený harcovník otevřel skóre zápasu.

Hokejisté Písku ale přispěchali s opravdu bleskovou odpovědí – jen o dvanáct vteřin později se po soupeřově hrubce zmocnil puku Šperger a jeho parádní výzvu nenechal ležet ladem zakončující Sedláček – 1:1.

Ani v dalších minutách druhé třetiny se diváci na zaplněném šumperském stadionu nenudili. Na obou stranách je rozehřálo hned několik nebezpečných momentů, ale ani jeden z brankářů už do druhé sirény nekapituloval. Stav utkání byl po druhé třetině nerozhodný 1:1 a na vítězství si nadále brousily zuby oba celky.

Slibná hra a dřina píseckého týmu nakonec přišla pod Jeseníky vniveč. Ve třetí části se Draci prezentovali jako živější tým a gólman IHC Raszka byl v častější permanenci než jeho protějšek Štůrala. Svými zákroky dlouho držel na písecké straně potřebný klid.

Ve 49. minutě se ale dostavil zřejmě klíčový moment střetnutí. Šumperští na chvíli uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu, Matušova přihrávka zpoza branky doputovala přímo na hůl obránce Tesaříka a tomu stačilo jen přesně zamířit – 2:1.

Tento okamžik Moravany uklidnil, a přestože písecké mužstvo opět přidalo na aktivitě, vyložené šance si v podstatě nevytvořilo. V době, kdy se hosté nadechovali k očekávanému náporu ve snaze vyrovnat, nepohlídali si před svou brankou Vrdlovce a ten rozpoutal v hledišti velkou euforii – 3:1.

Jihočeši sice zkusili v závěru střetnutí hrát power – play, namísto zdramatizování zápasu ale inkasovali do opuštěné branky z hole Vrdlovce počtvrté – 4:1. Bodová ztráta v takto rozehraném utkání je může mrzet dvojnásob…

Asistent trenéra píseckého týmu Jiří Kudrna po utkání řekl:

„Odehráli jsme výborné utkání, o to větší je škoda konečného výsledku. Hráli jsme poctivě zezadu a domácím dělalo často velké problémy dostat se do našeho obranného pásma. Navíc jsme dokázali dostávat soupeře do úzkých i v jeho obranné třetině. Bohužel jsme z toho vytěžili jediný gól. Nakonec byl zápas o tom, kdo dá rozdílový druhý gól, a to se podařilo domácím. Padesát minut to byl naprosto rovnocenný souboj a myslím si, že jsme Šumperk svou hrou dost zaskočili. Přesto jsme nakonec zklamaní, protože jsme vyšli v utkání bodově naprázdno."

Branky: 23. Plášek (Matuš, Holík), 49. Tesařík (Matuš, Plášek), 58. Vrdlovec (Holík), 60. Vrdlovec (Staněk) – 24. Sedláček (Šperger, Kučera). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba, vyloučení: 2:3, bez využití, diváků: 891.

Sestava týmu IHC Písek: Raszka – Boháč, Kužel, Kříž, Veselý, Ruprecht, Makovský – Sedláček, Šperger, Kučera – Kubeš, Vlček, Ferebauer – Turek, Vaniš, Heřman – Volf, Homolka.