V pondělí pokračovala první hokejová liga a do Písku dorazil soupeř z Litoměřic. V bojovném a rušném utkání uzavřeli oba soupeři po šedesáti minutách hry smír. Prodloužení rozhodl ve prospěch hostí vydařený samostatný únik Haška.

Úvodní třetina se na rozdíl od těch následujících obešla bez strhujících situací a emotivních okamžiků. Nenabídla sice ryze defenzivní partii, oba soupeři se však velmi dobře strážili.

Jediný gólový okamžik se zrodil na začátku 14. minuty a vzala si ho pod patronát první písecká formace. Matador Šperger posunul na útočné modré čáře puk k Sedláčkovi, ten neotálel se střelou a zkušený gólman Přikryl zareagoval na jeho pokus příliš pozdě – 1:0.

Žádný z několika dalších slibných momentů před litoměřickou klecí už gólem neskončil, a také příležitosti hostů zůstaly díky pozornému brankáři Raszkovi ležet ladem.

V prostředním dějství se obraz hry změnil. Zatímco v tom předchozím si domácí celek občas vynutil mírný tlak, na začátku druhé části se sám až příliš často ocital ve svízelné situaci. Litoměřičtí působili dravějším dojmem. Před domácí brankou uhodilo paradoxně až v době, kdy už se hra znovu vyrovnala.

V polovině 35. minuty nechali domácí obránci za zády vytáhlého forvarda Antončíka (loni působil v Písku) a L. Kříž musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Sudí Šmejkal bez váhání nařídil trestné střílení. Litoměřický útočník si s ním poradil na výbornou a srovnal na 1:1.

Jen o minutu později se naskytla navlas stejná příležitost pro píseckého centra Vaniše. Při svém úniku byl rovněž faulován obráncem Křížem, ale tím zkušenějším hráčem ze sestavy Stadionu. Jiný byl pouze výsledek následné exekuce – domácí hráč zvolil střelu, která však skončila v Přikrylově lapačce.

O několik minut později mohl sudí Šmejkal zkřížit ruce nad hlavou potřetí, ale po výpadu píseckého mladíka Vlčka se nakonec trestné střílení nepískalo.

Do třetí periody vstoupili písečtí hokejisté velmi svěže a za sympatickou aktivní hru si několikrát vysloužili potlesk diváků. V radostný jásot se přízeň fanoušků proměnila v úvodu 44. minuty. Na přihrávku zpoza branky si najel mladý plzeňský host v domácí defenzivě Dan Růžička a dobře umístěnou střelou vrátil Jihočechům vedení – 2:1.

Domácím hokejistům po tomto momentu narostla křídla a v následujících střídáních si vypracovali několik dalších velmi slibných šancí, ty však neproměnili. Litovat toho mohli v polovině 49. minuty, kdy se hosté po delší době zabydleli v útočném pásmu a za Raszkovými zády skončila střela Kafana – 2:2.

Přes několik dalších potyček a nebezpečných okamžiků na obou stranách už ve zbytku třetí části gól nepadl a utkání se zlomilo do prodloužení.

Aktéři tohoto souboje z něj ukrojili pouhých sto jedna vteřin a zápas skončil. Důvod? Za záda nepozorných domácích obránců si nabruslil Hašek a povedeným zakončením mezi betony rozesmutněl velmi dobře chytajícího Raszku a celý písecký tým.

Cenný bonusový bod se přestěhoval na stranu Litoměřic. Až v nastaveném čase tak skončil už pátý z osmi vzájemných ligových zápasů obou mužstev za poslední dvě sezony.

Asistent trenéra mužstva IHC Jiří Kudrna řekl:

„Hrálo se bojovné a vyrovnané utkání, ve kterém jsme mohli zvítězit i prohrát. Myslím si, že remíza po šedesáti minutách hry je spravedlivá. Nám se bohužel dlouhodobě nedaří vytěžit z prodloužení či nájezdů bod navíc. Litovat můžeme situace ze druhé třetiny, kdy si soupeř pomohl gólem z trestného střílení, zatímco my  jsme  vzápětí stejnou situaci nevyužili. Kluci ale nechali na ledě proti kvalitnímu soupeři všechno a zaslouží  za to pochvalu, i když máme nakonec jen bod."

Branky: 14. Sedláček (Šperger, Drtil), 44. Růžička (Ferebauer, Šperger) – 35. Antončík (TS), 50. Kafan (Slížek, Antončík), 62. Hašek (Martinka). Rozhodčí: Šmejkal – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. Diváků: 345.

Sestava Písku: Raszka – Drtil, Kříž, Boháč, Dan Růžička, Makovský, Ruprecht, Dvořák – Sedláček, Šperger, Kučera – Kubeš, Vlček, Ferebauer – Petruška, Vaniš, Heřman – Strnad, Homolka, L. Volf.