Nácviku střelby se také věnuje s maximální vervou. Na čtvrtečním tréninku vypálil takovou silou, až se po jeho střele vysypalo tvrzené sklo za brankou.

Už jste někdy svou střelou rozbil plexisklo za brankou?
Ještě ne. To se mi povedlo poprvé.

Sedla vám ta střela?
Sedla pěkně. Akorát jsem netrefil branku.

Spoluhráči vás hned hecovali. Znamená to pro vás nějaký příspěvek do týmové kasy?
To zase ne. To byla jen legrace.

Letošní sezona je pro vás jako na houpačce. Její první část jste skoro celou promarodil. Jak se to seběhlo?
Ve čtvrtém přípravném utkání s Kladnem jsem si přetrhl ramenní vazy a byl jsem tři měsíce mimo hru. Potom jsem hned naplno naskočil a všechny svaly ještě asi nebyly připravené, takže to odneslo tříslo. S tím jsem odehrál nějaké zápasy, ale chytla mě pravá strana břicha. Až potom to začalo být dobré.

Dobré to bylo, protože vaše výkony vás posunuly až do první obrany ke zkušenému Petru Punčochářovi. Zvedlo vám to sebevědomí na ledě?
To samozřejmě zvedne sebevědomí každému. Myslím si ale, že tady jsou tři obrany vyrovnané. Je jedno, jestli je člověk v první nebo třetí obraně.

Ve čtvrtfinále prvoligového play off jste vyřadili v poměru 4:2 na zápasy Benátky nad Jizerou. Jaká byla ta série z vašeho pohledu?
Bylo to hodně těžké. Benátky hrály hodně tvrdě a do těla, občas napadaly i ve třech. Dostávaly nás tak pod tlak a někdy bylo těžké vyvézt puk. Klíčový byl čtvrtý zápas série, kdy jsme prohrávali, ale dokázali jsme utkání otočit a prokázali jsme velkého týmového ducha. To nás hodně psychicky nakoplo. Především jsme ubránili ta oslabení ve třech. Pak jsme jim doma dali sedmičku.

Šestý zápas na ledě soupeře už jste měli pod kontrolou?
Sice jsme tam prohrávali, ale pak jsme si něco řekli v kabině v tom smyslu, že už to tam umlátíme. To se nám povedlo a jsme v semifinále.

Zaznamenal jste v sérii tři branky, což je na obránce velice slušný počet.
To ano. Už v základní části jsem měl nějaké tutovky, ale napadalo mi to tam až teď. Když člověk nedává góly, tak si pak většinou vybere tu horší variantu. V play off jsem to poprvé propálil a pak už mi to tam začalo padat. A navíc to byly vždycky i celkem důležité góly.

Možná nejdůležitější byl ten váš vítězný na 3:2 ve vlastním oslabení v závěrečném šestém duelu čtvrtfinále. Přitom se zdálo, že už jste byl téměř ze střeleckého úhlu?
Bylo to trošku z úhlu. Martin Heřman mě svou žabkou malinko zahnal. Měl jsem to na dlouhou hůl a puk byl ještě roztočený. Chtěl jsem to za každou cenu nacpat do branky a naštěstí to tam spadlo.

Mezi čtvrtfinále a semifinále máte týdenní pauzu. Hodí se?
Určitě. Dva dny si člověk odpočine, zregeneruje a také si orazí od kabiny. Potom už jsme zase mohli vletět do tréninku naplno. Soupeře si prohlédneme na videu a připravíme se na další těžkou sérii.

Očekáváte jiný hokej než s Benátkami?
Bude to asi techničtější hokej, i když se samozřejmě bude hrát i do těla. Třebíč má hráče se zkušenostmi z extraligy, kteří umí potrestat chyby soupeře. Budeme proto muset hrát dobře zezadu a nedělat žádné kraviny.

Je velká výhoda, že začínáte doma?
My jsme doma všude, ne? (smích). Ale vážně, je to paráda, že začínáme doma. Pro nás by to měla být výhoda. Pokud bychom vyhráli oba zápasy, tak by nás to určitě nakoplo. V každém případě to bude těžké.

Jste v Motoru na hostování ze Sparty. Už jste řešili, co bude po sezoně?
To teď neřešíme. Řešit se to bude až po sezoně.

Vy byste ale měl zájem v Budějovicích pokračovat, nebo byste se raději chtěl poprat o svou šanci ve Spartě?
Určitě bych měl zájem tady zůstat, ale zatím skutečně nevím, co bude dál.

Váš otec je vyhlášeným fotbalovým trenérem a především v ženských složkách má velké jméno. Proč jste dal vy přednost hokeji?
Fotbal jsem chvíli také hrál. Táta říkal, že jsem byl hyperaktivní dítě. Bratranec šel bruslit na Spartu, tak jsem to zkusil s ním a už jsem u hokeje zůstal.

K fotbalu už jste se nikdy nevrátil?
Ještě jsem ho pak také hrál, ale jenom bokem. Hokej mě bavil a už to byl pro mě hlavní sport.