Až do 57. minuty utkání prohrávali písečtí hokejisté v Hradci Králové jen o gól a drželi při životě naděje na bodový zisk. Poté však překonal skvěle chytajícího Halmošiho domácí Brož a při následné power – play Jihočechů pečetil výsledek zkušený Třetina. Celek od Otavy se tak vrátil domů s prázdnou a nyní se musí důkladně připravit na důležitý sobotní souboj v prostředí  svého konkurenta z Berouna.

Úvodní desetiminutovka vyzněla zcela jednoznačně pro domácí Královské lvy. Pod obrovským tlakem se Jihočeši ocitli hlavně při jejich první přesilovce.

Po střele Švagrovského dokonce zazvonila tyč Halmošiho klece, gólu se však diváci nedočkali. S příchodem druhé poloviny první části se hra vyrovnala a brankáři Luňákovi rázem skončila dovolená.

Ani Písečtí se stavem zápasu nezahýbali, přestože hráli dvakrát v početní převaze. Závěr třetiny opět opanovali Východočeši. Když už to vypadalo, že zůstane v platnosti bezbrankový stav, dostal se k odraženému puku Švagrovský a zamířil přesně do pravého horního rohu Halmošiho  klece – 1:0.

V té chvíli chybělo do konce úvodní dvacetiminutovky třiatřicet vteřin. Nutno dodat, že hosty držel nad vodou zatím fantastický Halmoši, který si připsal 19 úspěšných zásahů.

Po prostředním dějství zůstal stav zápasu nezměněn. Příliš velké množství dvouminutových trestů na straně Písku drželo domácí celek v poměrně výrazném tlaku. Ve třech případech měl navíc famózně chytající Halmoši velké štěstí a dobře postavené tyče.

Když už se Jihočeši dokázali z obležení domácích vymanit, byli také oni pro gólmana soupeře velmi nebezpeční. Po přesilovkové ráně Růžičky dokonce zazvonila také na druhé straně tyč. Další velké šance neproměnili písečtí Kotrla, Kubeš ani Petruška.

Hradečtí hokejisté měli závěrečnou dvacetiminutovku pevně pod kontrolou a utkání dotáhli k zasloužené výhře. Píseckým hráčům ve třetí části chyběly síly, které si vyžádala častá hra v oslabení a Luňáka v hradecké brance prakticky neohrozili.

Plamínek hostujících nadějí sfoukl domácí celek tři a půl minuty před koncem, kdy Brož obkroužil Halmošiho branku a stihl zasunout kotouč k pravé tyči – 2:0.

V závěru ještě zkusilo mužstvo Písku power – play ve snaze oživit své šance na bodový zisk. Namísto toho však inkasovalo z hole Třetiny do opuštěné klece a bylo definitivně rozhodnuto – 3:0.

Nejlepším hráčem Písku byl naprosto po zásluze vyhlášen gólman Dominik Halmoši, který zlikvidoval 47 soupeřových střel.

Písecký trenér Jindřich Setikovský po utkání řekl:

„Musím soupeři pogratulovat k vítězství. V zápase jsme se dlouho drželi především zásluhou výborného výkonu brankáře Halmošiho a sázeli na to, že utkání dobře ubráníme a pokusíme se něco vytěžit z rychlých brejků. Z našeho pohledu klíčový okamžik přišel ve druhé třetině za stavu 1:0, kdy jsme trefili tyčku soupeřovy klece a vzápětí neproměnili dorážku do prázdné brány. Zápas se pak mohl vyvíjet jinak. Je ale třeba přiznat, že četnost střelby i předvedená hra hovořily pro soupeře. Museli bychom mít obrovské štěstí, abychom v Hradci Králové vyhráli nebo alespoň zabodovali. Máme méně zkušené mužstvo než Hradec a v rámci možností jsme podle mého odehráli maximum toho, na co máme."

Branky: 20. Švagrovský (Tvrdík, Chmelíř), 57. Brož (Třetina), 59. Třetina (Říha). Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:9, využití: 0:0, diváků: 855.

Písek: Halmoši (Mazúch) – Růžička, Ruprecht, Boháč, Pavlíček, Kříž, Kužel, Makovský, Dvořák, Petráček  – Kotrla, Kubeš, Kučera – Vaniš, Vlček, Ferebauer – Heřman, Petruška, Slavík –  Schwamberger, Markulinec.