Domácí celek trápí značná marodka. K dlouhodobě zraněným hráčům se přidali ještě obránce Jank a útočníci Langhammer s Kohnem. Trenéři tam museli značně zamíchat se sestavou. Od začátku točili pouze jedenáct útočníků. Hosté nasazovali od začátku zápasu tři kompletní pětice.

Oslabení Jihočeši propásli úvod zápasu. Těžkou střelu T. Svobody ještě Kovář kryl, ale ve 4. min. už neměl šanci zasáhnout. Hosté potrestali chybu soupeře při střídání a přečíslení dva na jednoho zakončil Zohorna naprosto přesnou střelou pod horní tyčku.

Draisaitlova družina se dostávala do hry jen velice pomalu a v první třetině Trvaje v brance Komety moc neprověřila. Starosti mu nadělala snad jen Ptáčkova bomba od modré a Sujova slibná možnost. To Kovář na druhé straně měl podstatně více práce. Ale jistými zákroky svůj tým výrazně podržel.

Také po změně stran byli hosté z Brna lepší a prosadili se i střelecky. Dočekal využil ve 23. min. nedůslednosti domácích obránců a dorážkou z úhlu podruhé skóroval.

Domácí tým se dostal do hlubokého útlumu a střídačka zareagovala už ve 26. min. oddechovým časem. A porada mužstvu prospěla. Přepnulo na vyšší obrátky a před Trvajem začalo být přece jen více živo.

Ve 34. min. také přišla první sladká odměna v podobě gólu. Oblíbený signál po vhazování sice nevyšel dokonale, protože kapitán Šimánek při pokusu o střelu zlomil hůl, ale plně ho nahradil obránce Frühauf, jehož pumelice od modré proletěla mezi Trvajovými betony.

Domácí byli najednou jako pokropeni živou vodou. V závěru třetiny soupeře zmáčkli před jeho brankou, na Trvaje létala jedna střela za druhou, ale do kabin šli přece jen i podruhé s jednobrankovým náskokem hráči Komety.

Také do závěrečného dějství vstoupil Mountfield očividně s velkým odhodláním a tlačil se před Trvaje. Přes úporně bránícího soupeře se však do šancí domácí dostávali jen těžko. Naopak Kometa hrozila z brejků a po jednom musel Kovář prokázat bleskurychlou lapačku po střele J. Svobody.

V závěru domácí tlak sílil. V přesilovce (nejdříve dvojnásobné) před Trvajem doslova hořel led a obrovský tlak vyvrcholil vyrovnávací dělovkou Květoně do šibenice.

Prodloužení branku nepřineslo, o bodu navíc rozhodly samostatné nájezdy. V prvních třech sériích kralovali gólmani a nepadl ani jeden gól. Ve čtvrté rozhodl muž zápasu domácí Květoň, zatímco Čermáka Kovář vychytal.

Branky a nahrávky: 34. Frühauf (Šimánek), 57. L. Květoň (Dej, Šimánek), rozh. náj. L. Květoň – 4. H. Zohorna (Čermák), 23. Dočekal (Koreis).

Vyloučení: 2:4, využití: 1:0.

Rozhodčí: Pešina, Hribik – Bláha, Kostka. Diváci: 3834.

Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík – Suja, Mertl, Šimánek – Rousek, Knotek, Škoda  – Dej, Kotalík, L. Květoň – Červený, Švihálek. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.

Brno: Trvaj – Žižka, Dujsík, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec – H. Zohorna, Čermák, J. Svoboda – T. Svoboda, Divíšek, J. Hruška – Dočekal, Koreis, Burian. Trenéři Venera, Oslizlo a Zubíček.

Hlasy trenérů – Peter Draisaitl (Mountfield): „V první třetině jsme působili trochu ospale. Zlepšili jsme se ve druhé třetině a po kontaktním gólu jsme začali více bruslit. Dostali jsme se do zápasu  byli jsme aktivnější. Za druhou a třetí třetinu jsme si extra bod navíc zasloužili."

Zdeněk Venera (Brno): „Čekali jsme, že padne málo gólů, protože Budějovice dobře brání a výborně jim chytá gólman Kovář. Zápas jsme měli dobře rozehraný. Před jeho začátkem bychom bod brali, vzhledem ke jeho vývoji jsme ale měli mít tři."