PÁTEK:

HC David servis České Budějovice – TJ Sokol Radomyšl 2:3  (0:1; 2:1; 0:1)

Branky: 33. Dan. Mikeš (Suchánek), 34. Suchánek (Rob) – 18. Sýbek (Burkoň), 24. Sýbek (Stropnický, Řehoř), 53. Gába (Mošovský). Vyloučení 8:10. Rozhodčí: Hamr – Sváček, Farkač. Diváci: 253. Radomyšl: Knap (Havelka) – Burkoň, Neckář, Mazanec, Jungbauer, Pěnička, Šmejkal, Gába, J. Kudrna, Mošovský, Řehoř, Sýbek, Stropnický, Javůrek, Maroušek, Novák,  Šimoník.

V zaplněné aréně před zraky hokejové legendy Jaroslava Pouzara nastoupili hokejisté Radomyšle proti favorizovaným domácím borcům. V první třetině hosté soupeře zaskočili, lépe bruslili a kombinovali a domácí byli rádi, že odcházeli do šaten pouze s jednobrankovým mankem. Jedinou branku zařídil po sólovém úniku Sýbek.

Po přestávce se situace nezměnila, více šancí měli hosté, kteří také ve 24. minutě zvýšili na 0:2 po vyšachování obrany dvojicí Řehoř – Sýbek, který zakončoval do prázdné brány. Třetí gól Radomyšle visel ve vzduchu, ale brankář Kučera v těchto chvílích domácí tým podržel. Zlom druhé třetiny přišel po kontroverzním vyloučení hostujícího Řehoře, který musel do kabin a domácím se podařilo do konce třetiny vyrovnat na 2:2.

Třetí dějství bylo poznamenané řadou vyloučení, navíc Suchánek za hákování viděl „panenku". Velkou šanci měla Radomyšl při vyloučení Moudrého, když závar před brankou se štěstím vyřešil Kučera. Následnou přesilovku naopak nezúročili domácí a vzápětí v 54. minutě inkasovali gól rychlou přízemní střelou Gáby po vyhrané buly Mošovského.

Závěrečný nápor domácích otupilo vyloučení Štěrby. Velkou šanci na vyrovnání v posledních vteřinách zmařil Suchánkovi Jungbauer, který se obětavě vrhl do střely a puk zastavil.

Trenér Radomyšle Radek Volf po utkání řekl:

„Začali jsme aktivně, byli jsme lepší a soupeře k ničemu vážnému nepustili. Za stavu 0:2 jsme měli šance k navýšení vedení,  což se nepovedlo, naopak soupeř vyrovnal. Myslím si, že za bojovnost a aktivitu jsme si vítězství zasloužili."

NEDĚLE:

TJ Sokol Radomyšl – HC David servis České Budějovice 1:2  (0:0; 0:0; 1:2)

Branky: 45. Novák (Pěnička) – 43. Fousek (Moudrý), 45. Suchánek (Rob). Diváci: 500. Radomyšl: Knap (Havelka) – Burkoň, Neckář, Mazanec, Jungbauer, Pěnička, Šmejkal, Gába, Kudrna, Mošovský, Řehoř, Sýbek, Stropnický, Javůrek, Maroušek, Novák,  Šimoník.

Odveta se hrála na ZS  v Písku a Radomyšl měla možnost mečbolu. Obě mužstva začala velmi opatrně se zajištěnými obranami. Radomyšl hnána početným domácím publikem si vypracovala řadu gólových šancí, přesto na konci druhé třetiny svítil na ukazateli stav 0:0.

Bylo zřejmé, že kdo dá první gól, bude ve velké výhodě. Bohužel se to podařilo ve 43. minutě hostujícímu Fouskovi, který využil zmatku před brankou domácího Knapa. Za dvě minuty to už bylo 0:2 po průniku Suchánka po pravé straně, zavánějícího postavením mimo hru, rozhodčí byl ale neoblomný. Vzápětí se celý stadion rozjásal, když střelu obránce Pěničky dorazil do brány Novák – 1:2.

Závěrečnému tlaku Radomyšle dokázali hosté odolat, když se jim dařilo kouskovat hru a zkušený brankář Kučera měl svůj den. Zápas měl,  stejně  jako v Českých Budějovicích vysokou kvalitu a dá se říci, že se naplnila slova hvězdného útočníka David servisu Roba, který prohlásil, že sérii s Radomyšlí pasuje na předčasné finále. O to více se mohou diváci těšit na rozhodující zápas, který se hraje  zítra od 19.30 hod. v Českých Budějovicích.

Trenér Radomyšle Radek Volf k zápasu uvedl:

„Dvě třetiny jsme byli lepší, v první minutě se puk kutálel po brankové čáře, několikrát zazvonila konstrukce soupeřovy brány,  ale z této aktivity jsme vytěžili jen jeden gól. Soupeř byl tentokrát šťastnější." 

MIROSLAV RYJÁČEK