Plzeňští přijeli na jih ve velmi silné sestavě a až na vyrovnanou první třetinu na ledě dominovali. „První třetina z naší strany nebyla špatná. Především jsme nefaulovali a hráli v plném počtu. Dokázali jsme tak se soupeřem držet krok," zdůrazní trenér Motoru Petr Rosol.

Právě zbytečná vyloučení ho v utkání nejvíce trápila.  „Hrát v pěti je základ. Ve čtyřech neporazíte vůbec nikoho. Faulů děláme zbytečně moc, toho se musíme vyvarovat," zdůrazní.

Z porážky s předním extraligovým týmem ale jinak nedělal žádnou tragédii. „Plzeň je přední extraligový tým a porážka o tři góly s ním není žádnou tragédií. Bylo by asi špatné, kdyby nebyl rozdíl mezi oběma týmy vidět. Pro nás je ale každý takový zápas nesmírně důležitý. Tvoříme nové mužstvo a podobná utkání nám mohou hodně ukázat. Kluci se z nich mohou poučit," bral Rosol čtvrteční duel jednoznačně jako přínos.

Jediný gól poražených zaznamenal šikovnou tečí David Kuchejda a jako by tím chtěl všem pochybovačům dokázat, že je nejen pracovitou  včeličkou, ale dokáže týmu pomáhat také gólově.

Plzeň se ve čtvrtek v Budvar aréně představila jako sebevědomé mužstvo, které přes výrazné omlazení bude s největší pravděpodobností hrát v nejvyšší soutěži opět hodně důstojnou roli.

Výhra v přípravě na jihu Čech byla zcela zasloužená, s čímž souhlasil i plzeňský kouč Milan Razým. „Máme dost zraněných a konečně jsme poprvé mohli rozložit sílu na čtyři útoky. Byl to pro nás teprve druhý zápas, kdy jsme byli trochu kompletnější. Už nám chybí jen tři útočníci, což považujeme za úspěch," hořce se pousmál plzeňský kouč.

V úterý Západočeši prohráli v Mladé Boleslavi 0:2. Proti Motoru si trochu spravili chuť. „V Boleslavi jsme hráli velmi špatně dozadu, proto jsme se tady na to soustředili a chtěli odehrát utkání bez obdržené branky.

Dostali jsme jediný gól v oslabení a bylo vidět, že kluci soupeře do šancí nepouštějí. Výkon byl zodpovědnější a naopak jsme sami nějaké góly dokázali dát. Dá se  říct, že jsme vyhráli jednoznačně," konstatoval.

Přípravné zápasy se hrají na zvětšená útočná pásma, což se Razýmovi líbí. „Mělo by to přinést větší prostor pro šikovné hokejisty a mohlo by padat více branek. Ovlivní to zejména přesilové hry," míní.

Stejně jako jeho kolega Rosol se i Razým hněval na své svěřence kvůli velkému počtu vyloučených. „Měli zase dost vyloučených stejně jako v úterý v Boleslavi, přesto jsme na to hráče upozorňovali. Máme jednoho hráče, který sám sbírá šest nebo osm trestných  minut za zápas," jmenuje trenér Škody útočníka Tomáše Sýkoru. „Tomu se v tomto směru momentálně opravdu nedaří. Ale celkově máme vyloučených hodně. Sice to nejsou úmyslné fauly a je důležité, že se nikomu nic nestalo. Přesilovky však zápasy rozhodují, proto se nedovolených zákroků musíme vyvarovat," zdůrazní.

V civilu přihlížel duelu obránce Tomáš Prokop (20 let). Loňskou sezonu odehrál právě v dresu prvoligového Motoru, letos o jeho služby na jihu Čech nebyl zájem. Proto byl rád, že sehnal angažmá v Plzni. „Podepsal jsem dvouletou smlouvu. Zatím jsem v Havlíčkově Brodu. Uvidíme, jak to bude dál," přemítal.

Plzeňský trenér Milan Razým ale s jeho službami zřejmě moc nepočítá. „Už jsme ho odeslali do první ligy do Havlíčkova Brodu, se kterým spolupracujeme a budeme tam posílat kluky ze širšího kádru. Vypadá to, že by měl hrát spíše tam," tvrdí.

Prokopova šance navýšit svých jedenáct extraligových startů tak zřejmě není velká. „Uvidíme v průběhu sezony. Ale když to řeknu blbě, tak věřím, že ne. Pokud budou všichni naši obránci zdraví, tak ta šance tam opravdu moc není. A my si přejeme, aby zdraví byli," uvedl Razým.