Poslední tři sezony hodně cestoval. V tuzemsku odehrál naposledy ročník 2011/2012, kdy hájil žlutomodré barvy Písku ve druhé nejvyšší soutěži.

Dril ve Francii

Pak se rozhodl vydat do Francie. Působil v tamní druhé lize. Jeden rok hrál za Reims, druhý nastupoval za mužstvo Neuilly-sur-Marne, které sídlí nedaleko Paříže. „První rok byl super. Měli jsme dobrého trenéra a já také jednoho českého parťáka. Po přestupu do Paříže jsem ale v životě nezažil větší galeje," vyvrací domněnku, že by angažmá ve Francii bylo pro hokejisty pouze rájem na zemi.

David Všetečka si žádnou pohodičku rozhodně neužil. Naopak kousal pořádný dril. „Šlo fakt spíše o osmiměsíční tréninkový kemp," svěřuje se zkušený hokejista.

Slovenský restart

Do podvědomí hokejové veřejnosti se znovu dostal loni na Slovensku. Začal ve druhé lize v Senici, kde si ho všimli zástupci extraligové Skalice. Mezi oběma týmy později pendloval. „V týdnu jsem odehrál i čtyři až pět zápasů," ohlíží se za minulým ročníkem.
Nakonec za Senici odehrál 24 zápasů v základní části 
a další tři utkání přidal v play off. V nejvyšší soutěži za Skalici nastoupil k osmi duelům.

Podepsal na rok

Pro příští sezonu se domluvil na spolupráci s Bardějovem. „Na první ligu má výborné zázemí a jakmile to bude možné, rád by postoupil do extraligy," prozrazuje. Klub si dokonce podal už letos přihlášku do nejvyšší soutěže, pokud by se v ní uvolnilo místo. Smlouvu David Všetečka podepsal 
s roční platností. „V mém věku už podepisuji vždy jen na rok," prozrazuje pětatřicetiletý zadák. Do Bardějova na trvalo zamíří 27. července. Do té doby trénuje individuálně.

Užívá si dětí

Během léta se snaží kromě fyzické přípravy také hodně času věnovat dětem. „V posledních letech jsem je dost zanedbával a mám jim co vracet," vysvětluje, proč si chce své ratolesti v průběhu prázdnin co nejvíce užít, než se vydá daleko od domova. Ví, že jej zase čeká odloučení. „Je to těžké, je to oběť," cedí skrze zuby.

Dělá si licenci

Na Slovensku by proto rád strávil už jen jednu sezonu. Pak plánuje návrat do Písku. Má přitom sen zůstat u hokeje. „Dělám si trenérskou licenci B a chtěl bych se trenéřině věnovat," říká David Všetečka.

Odehrané zápasy Davida Všetečky
Česká extraliga: 92 zápasů
1. česká liga: 529 zápasů
2. česká liga: 19 zápasů
2. francouzká liga: 61 zápasů
Slovenská extraliga: 8 zápasů
2. slovenská liga: 27 zápasů

Uvědomuje si však, že zájem musí být také na druhé straně. „Pokud by klub chtěl, abych pomohl, bránit se rozhodně nebudu a naopak bych byl jedině rád," potvrzuje zadák, který si v české extralize připsal 92 startů.

Počínání píseckého mužstva v minulém ročníku bedlivě sledoval. Vždyť sezonu 
u Otavy začínal. V krajském přeboru odehrál čtyři zápasy.

Z postupu týmu do druhé ligy měl obrovskou radost. „Postoupit z kraje je strašně těžké a kluci to zvládli, což je jedině dobře. Do Písku vyšší soutěž prostě patří," myslí si.

Třeba i David Všetečka ještě rozšíří svoji sbírku startů 
ve žlutomodrém dresu.