O tom, kdo půjde do branky, se dozvíte vždycky den dopředu. Nebyl jste zaskočen, když jste se to tentokrát dozvěděl až těsně před zápasem?
Chytat měl Blažena (Gábův brankářský kolega Ondřej Bláha – pozn. red.). Sedíme za sebou v autobusu a už cestou mi říkal, že mu není dobře. V Havířově jsme se domluvili, že to vyzkouší na rozbruslení, a když to nepůjde, tak budu muset jít do akce. Chvíli postával v brance, ale říkal, že to k tomu není. Tak jsem šel chytat.


Zažil jste někdy, aby se takhle na poslední chvíli měnili brankáři?
Na to si nevzpomínám.

Zaskočila vás vzniklá situace, nebo jste připraven stejně, jako kdybyste šel do branky?
Snažím se připravovat stejně, i když jsem v roli náhradníka. S tím se musí počítat. Od toho tam druhý gólman je, aby byl připraven, když se stane něco s tím prvním. Proto jsou v týmu vždycky dva gólmani. Zaskočený jsem nebyl a ve finále jsem byl rád, že jsme vyhráli. A řekl bych, že zaslouženě.

Trenér Stavjaňa vás chválil. Sedl vám zápas?
Havířov ze všech pozic střílel, což je pro gólmana vždycky lepší. Je to jiné, než kdy mám třeba doma s Frýdkem pět zásahů za třetinu. Byl jsem pořád v permanenci, což mi vyhovuje.

V závěru hráli domácí power play znásobenou přesilovkou. Bylo to hodně dramatické?
Bylo to šest na čtyři a chvíli nás domácí docela zmáčkli. Ale ubránili jsme se. Kluci mi pomohli, protože tam několik střel zblokovali.

Čtyři zápasy jste se nedostal do branky. Potěšilo vás, že přišla nečekaně tato šance?
Jasně, že to potěší. Trošku jsem měl chvění, aby to dobře dopadlo, když jsem v brance nějaký čas nebyl. Havířov často střílel, což mi od začátku pomohlo získat jistotu. Zápas jsem si užil.

Jak jste prožil nehodu vašeho autobusu na cestě zpátky?
Jsem snad jediný z týmu, který neumí spát v autobusu. Pořád se převaluji a nemohu usnout. Už jsme hlavně chtěli být doma a všem padala víčka. Ještě, že jsme alespoň vyhráli, tak nám nehoda až tak náladu nepokazila.

Střetli jste se s nákladním vozem. Byla to velká rána?
Docela ano. Seděl jsem vpravo na straně, kde ke kontaktu došlo. Hned jsem vyskočil, co se děje.

Autobus byl pojízdný?
To ano. Ale muselo to vyřešit a kamionem, který špatně odbočil. Skoro tři hodiny trvala, než policisté nehodu vyšetří. Bylo to docela dlouhé. Přijeli jsme domů až v půl páté ráno.

Pojďme zpět k hokeji. Těšíte se na šlágr s Kladnem?
Těším se. Bude to velký zápas a pokud skutečně nastoupím, tak to bude velký zážitek. Jsou tam hráči zvučných jmen, kteří toho mají hodně za sebou. Bude to určitě těžký, ale atraktivní zápas. Bylo by fajn, kdybychom udrželi domácí neporazitelnost.