Až rána Davida Mazance v přesilovce pět na tři půl minuty před koncem utkání rozhodla o tom, že favorit a vítěz základní části Krajské ligy z Písku splnil domácí povinnost.

V utkání působili hokejisté IHC jako boxer, který dostává rány. Ta první přišla hned po půlminutě hry, do odkryté klece uklízel puk Štýcha.

Domácí se rozdýchávali sedm minut, pak do odraženého puku v přesilovce máchl holí Stropnický a bylo srovnáno.

Jenže místo dalších gólů v síti výborně chytajícího Zoura se urodilo opět na druhé straně. V 11. minutě se trefil Brychta.

Domácí hokejisté byli jako po direktu a další jim zasadil v polovině utkání Dolejš - 1:3.

Za pět minut se puk po střele Korouse odrazi přímo k dojíždějícímu Gábovi, který neměl problém uklidit puk do odkryté Zourovy klece.

I podruhé si šli hokejisté odpočinou za stavu, který byl o gól lepší pro hosty.

Třetí třetina už byla z domácí strany dobrá. Po šesti minutách se v přesilovce po kombinaci první lajny trefil Sýbek.

Když už se zdálo, že hosté z Humpolce uhájí remízu, tak čtyři minuty před koncem byl vyloučen Doubek, který v úniku potáhl Stropnického na dvě plus dvě minuty, necelé dvě minuty před třetí sirénou hosté chybovali při střídání, a Písečtí tak měli možnost hrát dlouhou přesilovku pět na tři.

Humpolečtí hráči se překonávali, ale přesto půl minuty před koncem inkasovali z hole Mazance, který se od modré čáry trefil přesně mezi Zourovy betony.

IHC Písek - TJ Jiskra Humpolec 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Branky: 8. Stropnický (Mazanec, Řehoř), 35. Gába (Korous), 46. Sýbek (Řehoř, Procházka), 60. Mazanec (Procházka, Řehoř) - 1. Štýcha (Brychta), 11. Brychta (Hřeben), 30. Dolejš (Hurda, Kočí). Vyl. 8:10, využ. 3:1.