Vyhráli jste poměrně přesvědčivě. Měli jste průběh utkání pod kontrolou?
Celkem to šlo, i když jsme hodně trénovali. Teď už jsme přece jen trochu polevili. Bylo to znát. Kluci v týmu říkali, že se cítí lépe. Doufám, že  už to začneme ladit na sezonu, abychom zachytili začátek soutěže.

Jak se vám líbil výkon Motoru?
Budějovice mají kvalitní a hlavně dobře složený tým. Mladé kluky doplňují hráči se zkušenostmi z extraligy. Myslím, že by mohli pomýšlet na přední příčky první ligy.

V Budějovicích jste dvakrát úspěšně působil. Nepadla na vás trochu nostalgie, když jste se vrátil do známého prostředí?
V Budějovicích jsem byl maximálně spokojen. Co se týká města i kluků v kabině. Jenom herně z mé strany ten poslední rok nebyl takový, jak bych si přál. Vzpomínky mám ale jenom dobré, i když po hokejové stránce to nebylo úplně takové, jak bych si představoval. Byl jsem rád, že jsem se sem mohl zase vrátit na hezký zimák.

Sledoval jste na dálku, co se tady loni v létě dělo kolem odchodu extraligy do Hradce Králové?
Sledoval jsem, jak Mountfield odešel do Hradce a jak to tady kluci okolo hokeje zachraňovali. Měli to těžké, ale zvládli to. Neměli čas na to složit mužstvo tak, jak by si představovali. Museli brát hráče, kteří na ně zůstali. V sezoně to chvíli vypadalo, že se zvednou, pak to bylo zase horší. Letos je vidět, že si mužstvo poskládali tak, jak chtěli. Věřím, že se Budějky do extraligy vrátí, protože tam patří.

V Plzni jste kádr omladili. Jaké bude mít ambice?
Omladili jsme hodně. Máme v týmu spoustu mladých kluků a zatím si to teprve sedá. Je třeba, aby si mužstvo zažilo styl, který chceme hrát. Měli jsme i nějaké marody, ale ti už se postupně vracejí. Důležitý bude začátek sezony. Ten je třeba zachytit.

Před rokem jste udělali v Plzni historický premiérový extraligový titul, který byl prvním v kariéře i pro vás. Jste rád, že máte tuto metu za sebou?
Jsem za to moc rád. Čekal jsem na titul strašně dlouho. Patnáct let. Nikdy jsem předtím nebyl ani ve finále. Vždycky se to sešlo tak, že nám k postupu do finále krůček chyběl. Měli jsme třeba hodně zraněných nebo nám chyběl i kousek štěstí. Teď se to v Plzni všechno povedlo. Měli jsme kvalitní mužstvo, vyhýbala se nám zranění a přálo nám i štěstí. Bylo krásné vychutnat si pocit, kdy můžete pohár zvednout nad hlavu. Spadne z vás stres a můžete si užít oslavy se spoluhráči i s rodinou. To bylo super.