Do hostující sestavy se po jednozápasové disciplinární stopce vrátil útočník Beránek, v obraně vypadl Vráblík a pozici sedmého beka zaujal Štich, v útoku Simona nahradil Koláček, do branky se tentokrát postavil Strmeň a podal zcela spolehlivý výkon.

První část hry nudila. Prořídlá KV Aréna sledovala vyrovnaný, ale sotva průměrný hokej bez gólů, jediného vyloučení a s minimem šancí na obou stranách. Vyložená možnost nebyla k vidění ani jedna, alespoň trochu slibné příležitosti měli Kružík na domácí a Gulaš na hostující straně, shodně však neuspěli.

Prostřední dějství už bylo ze strany hostí podstatně lepší. Ve 26. min. přišlo první vyloučení zápasu na domácí straně. A hned dvojnásobné. Přesilovku pět na tři dokázal Motor přetavit ve vedoucí gól. Pechovu chytrou přihrávku zužitkoval přesnou střelou k tyči Ordoš.

Druhou branku měl na hokejce kapitán Gulaš, který najížděl sám na Frodla, zamíchal kotoučem, ale mířil nad. Na druhé straně se doslova zaskvěl Strmeň při přečíslení dva na jednoho a střele O. Beránka.

V početní výhodě si pak zahrála také Energie, ale bez většího úspěchu. To další přesilovka ze strany Jihočechů, to už byla jiná písnička. Po typické akci Kondelíka, který se prodral před soupeřovu branku a Ordoš zaznamenal pohotovou dorážkou svůj druhý gól – 0:2.

Ve třetí třetině začala ale Energie zlobit. V přesilovce měli velké šance Mikyska a Kangasniemi, Strmeň však tahal ze své mošničky jeden parádní zákrok za druhým.

Závěr zápasu však už Motor zvládl s přehledem. Pomohlo mu také vyloučení domácího O. Beránka čtyři minuty před koncem, které výrazně otupilo případný závěrečný tlak Energie.

Až dvě minuty před koncem se domácí dostali k power play, ale žádný velký tlak se nekonal, naopak M. Beránek do prázdné branky pečetil na konečných 0:3 a Janu Strmeňovi jeho první letošní nula také slušela.

Branky a nahrávky: 26. Ordoš (Pech, Kubík), 37. Ordoš (Kondelík), 60. M. Beránek. Vyloučení: 5:4, využití: 0:2. Rozhodčí: Jeřábek, Zeliska – Brabec, Rampír. Diváci: 3237.

K. Vary: Frodl – Mikyska, Bartejs, Stříteský, McFadden, Plutnar, Havlín, Dlapa – O. Beránek, Černoch, Hladonik – O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek – Kružík, Jiskra, Kangasniemi – Koffer, Kofroň, Redlich. Trenéři Eismann a Šik.

Motor: Strmeň – Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel – Gulaš, Kondelík, Ordoš – F. Přikryl, Harris, M. Beránek – Valský, Pech, Kubík – Vopelka, Koláček, Toman. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Hlasy trenérů - Vojtěch Šik (K. Vary): "Utkání se rozhodlo ve druhé třetině, kdy jsme udělali zbytečné fauly a inkasovali dva góly. Sami jsme si nepomohli v přesilovce. Když nedáme gól, nemůžeme chtít vyhrát."

Jiří Hanzlík (Motor): "Po neúspěšné období, kdy jsme nesbírali body, pro nás bylo důležité vyhrát a spravit si sebevědomí. To se nám podařil oa jsme rádi za vítězství. Statisticky byli úspěšné naše speciální týmy a podržel nás Honza Strmeň v brance, který vyřešil několik složitých situací a vychytal nulu."