Zaplněná hala viděla krásný zápas. Užili jste si ho?
Věděli jsme, že hrajeme s lídrem tabulky. Na zápas jsme se výborně zkoncentrovali. Přišlo plno diváků. Chtěli jsme se jim odvděčit vítězstvím, což se nám také povedlo.

Byli právě diváci tím motorem, který vás hnal dopředu?
Určitě. Diváci byli skvělí a hrozně moc nám pomohli. O výsledku se rozhodlo prakticky hned v první třetině.
Byl jste autorem vítězné branky vašeho týmu.

Gólová situace vypadala celkem jednoduše. Bylo to tak i ve skutečnosti na ledě?
Jednoduše to možná vypadalo. Soupeře jsme tam trochu ubruslili a chvíli nevěděl, která bije. Lukáš Žálčík mi přistrčil puk a dával jsem to skoro do prázdné branky. Musel jsem předtím trochu zpomalit, abych měl lepší úhel a vyšlo mi to do prázdné. Podobné situace se sice zdají jednoduché, ale důležité je, aby se puk skutečně dostal za brankovou čáru.

Celkově jste tentokrát Kladno předčili v pohybu. Cítili jste to podobně?
Znatelné to bylo především ve druhé třetině, kdy jsme Kladno drželi docela dlouho v jeho pásmu. Měli jsme velký tlak, i když jsme z něj bohužel nedali góly. Ve třetí třetině se hra zase vyrovnala. Ale takový je hokej.

V závěrečné třetině soupeř přidal, nebo jste se zaměřili spíše na hlídání dvoubrankového náskoku?
Chtěli jsme hrát hlavně dobře dozadu. To je pravda. Hlídat si své posty. Kladnu se naskytly nějaké šance, ale David Gába naštěstí chytal skvěle. Hostím se snížit nepodařilo a pohlídali jsme si to.

Vnímali jste důležitost zápasu i z pohledu tabulky soutěže?
Tabulku sledujeme, ale také jsme věděli, že hrajeme doma a tady nechceme prohrávat. Od začátku jsme šli do zápasu naplno.

Vyhráli jste už počtvrté za sebou. Nastartovali jste tu správnou vítěznou šňůru, o které se často mluvilo?
Nejlepší šňůra by byla celou sezonu vyhrávat. Ale to asi nejde. Pomalu však začínáme hrát to, co chceme. Musíme hrát zodpovědně, ale také mít z hokeje radost. Když budeme dodržovat trenérské pokyny, tak budeme vyhrávat.

Ve středu vás čeká domácí zápas se Slavií Praha. Vnímáte problémy tohoto klubu, který poslední zápas odehrál s juniorkou?
To jej jejich věc. Na to se vůbec nemůžeme dívat. Ať přijedou s kýmkoliv, tak musíme chtít vyhrát. Důležité je se na zápas co nejlépe připravit.