Chance extraliga – 11. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – TJ Cement Hranice 31:29 (15:13)

Branky: Nový 9, Wildt 8 (5), Fencl 5, Bičiště 3, Pek, Krejčí 2, M. Nejdl, Baierling 1 – Halama 6 (2), Andrš, Dořičák, Fulneček, Dolák 5, Zamarski 2, Piwko 1. Rozhodčí: Blanár, Opava. Vyloučení: 5:4. ŽK: 1:2. Góly ze sedmiček: 5:2. Diváků: 300. Nejlepší hráči utkání: Pek – Andrš.

Šestizápasové čekání strakonických házenkářů na bodový zisk je u konce. Utkání pravdy proti posledním Hranicím zvládli vítězně. Na kontě mají díky výhře pět bodů a opustili tak předposlední 13. místo. Posunuli se na 12. příčku před Maloměřice, na které mají k dobru bod. S tímto soupeřem uzavřou první polovinu základní části, ještě předtím ale zamíří do Zubří.

Celky Strakonic a Hranic se naposledy střetly v květnové barážové bitvě a lépe ze souboje vyšli Jihočeši. V sobotním utkání chtěli Strakoničtí ukončit černou sérii vysokých porážek, naopak Hranice měly motivaci v tom, získat první extraligové body v sezoně. Start do utkání se lépe vydařil hostům, kteří po většinu času v prvním poločase vedli. Domácí se dostali do vedení 9:8, které však záhy ztratili a soupeř ve 23. minutě vedl dokonce 9:12. Ale závěr poločasu patřil domácím, kteří dokázali stav otočit ve svůj prospěch.

Ve druhém poločase Strakoničtí již vedení nepustili. Dostali se dokonce až na 22:17, ale soupeř dokázal utkání ještě zdramatizovat (23:22). Hosté pak nevyužili šanci na vyrovnání a Jihočeši naopak utekli na 27:23 a po chvíli si vzali zpět pětibrankové vedení (29:24). V posledních šesti minutách sice soupeř stahoval, ale domácí celek si již důležité body pohlídal.

Domácí tým podal výborný kolektivní výkon. Dařilo se i v koncovce, kde excelova pivot Martin Nový s devíti brankami. Změna oproti předchozím duelům přišla i v proměňování sedmiček. Eduard Wildt tentokrát proměnil všech pět a přispěl k důležitému vítězství.

Další výsledky: Dukla Praha – Karviná 30:29, Talent tým Plzeňského kraje – Maloměřice Brno 37:21, Nové Veselí – Kopřivnice 26:23, Frýdek-Místek – Lovosice 29:39, Jičín – SKKP Brno 29:26.

Zdroj: HBC JVP Strakonice 1921