Národní tým po vítězství nad Kongem a Argentinou prohrál s favorizovaným Nizozemskem a ze druhé příčky základní skupiny se kvalifikoval do další fáze šampionátu, kde se střetne o dvě postupová místa do čtvrtfinále s Ukrajinou, Španělskem a Brazílií.

Zajímavostí jistě je, že do kádru českého národního týmu patří hned tři hráčky, které mají co do činění s píseckou házenou, čímž se moc klubů pochlubit nemůže. Jedná se o zkušenou pivotku Alenu Stellnerovou (34), která je jednou z hlavních opor interligového celku od Otavy. V jihočeském klubu vyrostla i k křídelnice Veronika Malá (29), jež momentálně hraje v německém Bietigheimu. V nominaci je také další odchovankyně Sára Kovářová (24). Pravá spojka nyní působí v polském Lublinu.

Písecký oddíl je vyhlášený svou výbornou prací s mládeží, a to dlouhodobě. Potvrzuje o to i pravidelná účast týmů v žákovské lize i v nejvyšší soutěži mladších a starších dorostenek. Ve všech se Jihočešky nezřídka kdy umisťují v horních patrech tabulky.

„Myslím, že se o tom příliš nemluví, přitom si to zaslouží pozornost. Tři hráčky v reprezentaci je skutečně skvělá vizitka písecké házené. A jen to potvrzuje výbornou práci všech trenérů v klubu od těch nejmladších kategorií, kde všechno začíná,“ vyzdvihla trenérka píseckých žen Kateřina Hromádková. A ta moc dobře ví, o čem hovoří. Sama pod dívčím jménem Keclíková vyrostla v mimořádnou hráčku a reprezentantku.

A to byla ve hře o účast na mistrovství světa ještě písecká ikona Iveta Korešová (34). Suverénně nejlepší střelkyně MOL ligy, která rovněž vzešla z házenkářské líhně tohoto klubu, však nakonec vzhledem k rodině a zaměstnání musela účast oželet a reprezentační kariéru tak s největší pravděpodobností uzavřela. Což je jistě škoda, protože kanonýrka par excellence by se výběru norského kouče Dahla určitě hodila.

Zkušená střední spojka se tak nyní mužů v klidu chystat v klubu na další pokračování MOL ligy, v němž bude její tým opět po roce usilovat o postup do národního play off, které si zahrají čtyři nejlepší české celky po skončení MOL ligy.

Písek po první části soutěže zatím figuruje na šesté příčce a drží právě poslední postupové místo do vyřazovacích bojů. S umístěním panuje u Otavy vcelku spokojenost, jen těch bodů mohlo být víc.

„Kdybychom měli aspoň o dva víc, byla bych radši. Bohužel, utrpěly jsme některé smolné porážky o gól, které mě mrzí ještě teď. Na druhou stranu, soutěže je teprve v polovině, nemáme to špatně rozjeté a hlavní boj o postup nás čeká až ve druhé části MOL ligy,“ tvrdí Kateřina Hromádková.

Podle jejích slov nejvydařenější představení předvedly její svěřenkyně v duelu s Mostem, který vyhrály 35:31. Ale také si neodpustily propadák v Olomoucí, kde vedly už o sedm branek, ale nakonec musely spolknout hořkou pilulku v podobě porážky 28:29.

Tým táhly osvědčené a již zmiňované opory v čele s Korešovou, vysokou výkonnost si udržovaly Magdalena Svobodová s Michaelou Boorovou a hlavně v posledních zápasech se v dobrém světle předvedly rovněž brankářky.

„A nesmím opomenout ani výkony našich mladých hráček, které mě příjemně překvapily. Na to, jakou důležitou roli hrály, ji zvládly bravurně,“ nešetří koučka chválou.

Její tým nadále trénuje, přes vánoční svátky bude mít volno, ale hned po nich už se intenzivně začne připravovat na další pokračování MOL ligy, protože ta do druhé části startuje už první lednový víkend, kdy se písecké házenkářky vypraví na palubovku Kynžvartu.