V minulém kole strakoničtí házenkáři doma podlehli Karviné o třináct branek. Favoritovi soutěže vzdorovali prakticky celý první poločas a na tento výkon by rádi navázali i v dalším utkání. To hrají v sobotu 26. listopadu v Kopřivnici.

A právě Kopřivnice je jedním z celků, které celek z jihu Čech v první polovině soutěže na domácí palubovce porazil. Ve druhém kole Strakoničtí svého soupeře dokonale zaskočili a brankou Nového čtyři sekundy před koncem duelu zvítězili 32:31.

"Jsem spokojený, dva body zůstaly doma. Soupeře jsme se snažili eliminovat hlavně v útoku, aby na nás tolik netlačil. Nasazení, s jakým jsme nastoupili, jsme měli větší než hosté. Z kluků bylo cítit, že chtějí víc uspět. Ve druhé půli jsme pak zlepšili střelbu a v závěru jsme šťastně získali první vítězství," hodnotil domácí duel s Kopřivnic strakonický trenér Michal Zbíral.

Na palubovce soupeře to může být znovu zajímavý duel. Kopřivnice nemá také bodů na rozdávání a zatím jich nastřádala jedenáct. Strakoničtí mají o čtyři méně a každý další by byl na palubovce soupeře skvělým počinem.