HC Dukla Praha – HBC JVP Strakonice 35:24 (17:14).

Branky Strakonic: Wildt 5/4, Nový 5, Sedláček 4/1, Nejdl, Miklas, Fencl a Bičiště 2, Krejčí a Kaplan 1. Vyloučení: 5:1. Žluté karty: 1:1.

Domácí tým s bohatou házenkářskou historií byl proti nováčkovi soutěže ze Strakonic velkým favoritem. Nicméně tým od Otavy zahrál velmi dobře první poločas.

V úvodu utkání se týmy ve střelbě branek pravidelně střídaly. Strakoničtí za stavu 3:2 pro domácí přežili dva sedmimetrové hody a na konci 11. minuty se dostali do vedení oni (4:5). A na konci 14. minuty to vypadalo ještě lépe (5:7). Naposledy však hráči od Otavy vedli na konci 19. minuty (9:10). Pak si vzali vedení třemi brankami zpět domácí a na přestávku se šlo za tříbrankového vedení Dukly.

Chance Extraliga házenkářů: HBC JVP Strakonice - SKKP Handball Brno 26:26 (14:13).
Házenkáři HBC JVP Strakonice 1921 chytili extraligovou šanci za pačesy

První branku druhého poločasu dal strakonický Nový, ale zkušený domácí tým začal postupně svůj náskok navyšovat. Největší zlom přišel za stavu 22:18, kdy dala Dukla čtyři góly v řadě a definitivně tak odpor Strakonických zlomila. Celek od Otavy se pak ještě jednou přiblížil na rozdíl pěti branek, ale domácí již utkání kontrolovali.

Strakoničtí házenkáři jsou po sedmi kolech se třemi body na 12. místě čtrnáctičlenné tabulky tabulky. Nyní v sobotu od 17 hodin doma hostí vedoucí tým tabulky Talent tým Plzeňského kraje, který ještě neztratil ani jeden bod.

Ostatní výsledky 7. kola Chance extraligy: Talent tým Plzeňského kraje – Prešov 37:34, SKKP Brno – Maloměřice Brno 28:27, Lovosice – Karviná 30:22, Kopřivnice – Jičín 27:21, Frýdek-Místek – Zubří 26:24, Nové Veselí – Hranice 32:24.