Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC JVP Strakonice 1921 35:28 (20:12)

Branky Strakonic: Wildt 5 (2), Bičiště 5, Nový, Krejčí 4, A. Nejdl, Sedláček 3, Kaplan 2, Pek, Baierling 1. Vyloučení: 6:4. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 2:2.

O výsledku bylo prakticky rozhodnuto již po prvním poločase, kdy domácí vedli o osm branek. Náskok si vytvářeli hned od začátku, když vedli po dvou minutách 3:0 a v 7. minutě to bylo již 7:2. Strakoničtí se sice ještě vrátili zpět do zápasu, ale do přestávky bylo rozhodnuto. Navíc hned na začátku druhé půle odskočili domácí o deset gólů. Skóre pak posouvalo v určitých gólových blocích jednotlivých týmů, dvakrát se Strakoničtí dostali na rozdíl šesti, ale blíže to již nešlo.

Chance Extraliga házenkářů: HBC JVP Strakonice - SKKP Handball Brno 26:26 (14:13).
Další skvělá koncovka, házenkáři berou bod gólem šest vteřin před koncem

„Nepovedl se nám úvod zápasu, kdy jsme ztratili několik míčů. Soupeř rychle odskočil na tři branky, nás trápila agresivita v obraně, nedokázali jsme se prosadit. Frýdek-Místek nás přehrával z dobrých náběhů. Trápilo nás to celý zápas, takže se nám nepodařilo přiblížit na příznivější výsledek nebo zdramatizovat zápas. V klíčových momentech nás zklamala také koncovka, která hlavně z levého křídla nebyla úplně dobrá,“ shrnul utkání strakonický trenér Michal Zbíral a doplnil: „Každopádně to byl dobrý zápas od všech kluků, kteří nastoupili ve druhém poločase. Jsou to pro nás cenné zkušenosti. Nepočítali jsme s tím, že bychom vyhráli. Jsem rád za některé kluky, protože individuální výkony byly dobré.“

Chance Extraliga házenkářů: HBC JVP Strakonice - SKKP Handball Brno 26:26 (14:13).
Bod je pro nás jednoznačně ziskem, pochvaloval si remízu s Brnem Michal Zbíral

Chance extraliga pokračuje hned tuto sobotu a do Strakonic přijede celek z Nového Veselí, který je v tabulce o bod za Strakonicemi. Hráči od Otavy by rádi navázali na předchozí domácí výkony a připsali si další body. Hraje se od 17 hodin a zváni jsou všichni fanoušci strakonické házené.

Zdroj: HBC Strakonice