Zatím to však mají Jihočešky rozjeté velmi dobře. V tabulce jim patří šestá příčka, v redukovaném pořadí českých týmů pak drží čtvrté místo, které jako poslední zaručuje účast v play off. Na Olomouc, která je jako jediná může ještě ohrozit, mají písecké házenkářky k dobru už šest bodů.

Svěřenkyně koučky Kateřiny Hromádkové čeká již v sobotu 24. února utkání na palubovce posledního Hodonína (16.30), který se v uplynulém kole blýskl nečekanou výhrou ve Zlíně.

„Řekli jsme si, že teď půjdeme zápas od zápasu a v každém z nich se pokusíme předvést maximum. Nyní je podmínkou vyhrát v Hodoníně,“ zdůraznila.

Basketbalisté GBA Lions v úvodním kole nadstavby I. ligy porazili opavské béčko vysoko 104:50.
Basketbalisté GBA Lions líčí na svitavské Tury

Následovat bude týdenní reprezentační přestávka, v níž národní tým i s píseckou pivotkou Alenou Stellnerovou čeká kvalifikační dvojzápas s Nizozemskem o Euro 2024, a po ní 9. března Písek absolvuje zřejmě rozhodující bitvu právě s Olomoucí.

Program 19. kola MOL ligy - sobota 24. února

Hodonín - Písek (16.30), Šaľa - Dunajská Streda (16 hodin), Slavia Praha - Poruba (17), Olomouc - Zlín (17.30), Michalovce - Plzeň (17.30), Most - Kynžvart (18)