Tatran Stupava - Sokol Písek 23:31 (11:17)

Branky Písku: Korešová 9/2, Svobodová 6/4, Stellnerová a Chlupová 5, Nosková 3, Kordíková, Plojharová a Bicanová 1. Vyloučení: 3:2. Žluté karty: 1:1.

Písecké házenkářky měly na kontě po čtyřech kolech MOL Ligy tři body, a tak bylo třeba uspět na Slovensku. Stupava měla po čtyřech kolech na kontě pouhý jeden bod, a tak se dal očekávat tuhý boj. Písečandy však měly opět v záloze trumf v podobě Ivety Korešové, nejlepší střelkyně celé soutěže. A ta se prosadila i tentokrát, když zatížila konto soupeřek devíti brankami.

Písek měl přímo snový vstup do utkání a po několika minutách vedl 4:0 a pak i 6:1. Slovenky poté začaly také zlobit a přiblížily se až na dva góly (6:8). Jihočešky však znovu rychle vytáhly své vedení na šest a sedm branek a v těchto intencích se odvíjela i druhá část prvního poločasu. Vedení o šest branek po první půli dávalo tušit, že se oba body postěhují na jih Čech.

Také ve druhém poločase pokračovaly Písečandy ve výkonu z první části. Za stavu 15:21 daly tři góly v řadě a definitivně tak zlomily odpor soupeřek. Stupava se sice šňůrou čtyř gólů dostala až na rozdíl pěti branek (21:26), ale hostující hráčky znovu přidaly tři přesné zásahy v řadě a bylo vymalováno. Pak již to bylo gól za gól a dva body se skutečně stěhovaly do Písku.

Výhrou se Písečandy posunuly ve vyrovnaném středu tabulky na šesté místo. V šestém kole je v sobotu 15. října čeká od 15 hodin domácí duel s Dunajskou Stredou, která má o bodík více a je čtvrtá. V případě výhry tak mohou Písečandy své soupeřky přeskočit.

Ostatní výsledky 5. kola: Dunajská Streda - Zlín 38:18, Slavia Praha - Plzeň 40:28, Kynžvart - Most 20:21, Olomouc - Michalovce 24:23, Poruba - Šaĺa 23:27.