Sokol Písek - HC Tatran Stupava 34:19 (18:8)

Branky Písku: A. Stellnerová a M. Svobodová 7, I. Korešová a E. Svobodová 4, J. Chlupová 3/1, A. Bicanová, M. Boorová 3, N. Nosková, E. Kordíková, B. Plojharová 1. Sedmičky: 1/1:1/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 200.

Postavení v tabulce, kdy byla Stupava s jediným bodem na chvostu taulky, jednoznačně favorizovalo domácí házenkářky. Ty navíc mají v odvetné části velmi dobrou formu. Navíc o tom, že v týmu Tatranu asi nevládne nejlepší atmosféra, svědčí i to, že tým přijel na jih Čech pouze v deseti hráčkách.

Písecké házenkářky potvrzovaly roli favoritek hned od první minuty. Po deseti minutách již vedly 5:1 a svůj náskok pravidelně zvyšovaly. V poločase to již bylo o deset branek a o jejich vítězství nemohlo být sebemenších pochyb. Ve druhém poločase sice již náskok tak rychle nenarůstal, přesto je výhra o 15 branek naprosto suverénní.

Písečandy tak potvrdily, že se jim ve vzájemných zápasech proti Stupavě vždy daří a zvítězily i ve čtvrtém měření sil.

Potěšující je navíc i to, že tentokrát nestála střelba branek především na dvojici Iveta Korešová - Alena Stellnerová, ale do střelecké tabulky se zapsala většina domácích hráček.

Po sobotním programu se písecké házenkářky vrátily zpět na čtvrté místo tabulky, ale pořadím ještě mohou zamíchat zápasy 16. kola Plzeň - Slavia Praha a Michalovce - Olomouc.

V dalším programu MOL Ligy čeká na Jihočešky cesta na palubovku Dunajské Stredy. Kromě zápasu 17. kola se ještě bude dohrávat duel 6. kola stejných soupeřek, který byl předčasně ukončen za stavu 13:12 pro písecký Sokol.