Jihočešky to mají tři kola před koncem interligy velmi dobře rozehrané. V tabulce figurují na šesté příčce a z tuzemských celků drží čtvrtou pozici, která jako poslední zajišťuje postup do vyřazovacích bojů o medaile.

„Čeká nás zatím nejdůležitější utkání sezony, které nás může definitivně posunout do play off. Vše máme ve svých rukách, hrajeme doma a není prostor se na něco vymlouvat. Musíme předvést stoprocentní výkon,“ podotkla Kateřina Hromádková.

Písečtí Sršni zvládli utkání 6. kola nadstavbové skupiny A2 a v Edenu porazili domácí Slavii 92:74, což jim s předstihem prakticky zajistilo účast v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu.
Basketbalisté Písku uspěli na Slavii a hlavní cíl mají splněný

Její tým, který má za sebou šňůru čtyř vítězství v řadě, během reprezentační přestávky zapracoval na kondici a už se svědomitě herně i takticky chystal na nadcházejícího protivníka. „Nebyli jsme sice komplet, protože Stellnerová hrála s národním týmem kvalifikační dvojzápas s Nizozemskem a v dorostenecké reprezentaci jsme měli i Kocovou s Malcovou, ale tak to prostě je a přípravu nám to nenarušilo,“ tvrdí.

Trojice týmů, jež už se mohou pomalu chystat na vyřazovací boje o medaile, je již známá – Most, Lázně Kynžvart a pražská Slavia, jež obhajuje titul.

Písek už může ohrozit pouze Olomouc. Jihočešky mají k dobru šest bodů, zdánlivě komfortní náskok však snižuje fakt, že v závěrečných dvou kolech mají těžký los, neboť cestují na palubovku třetího Mostu a přivítají Michalovce, již jistého vítěze MOL ligy.

Odchovanec táborského hokeje Radek Dvořák bude jednou z hvězd NHL Dne hokeje, který se v sobotu uskuteční právě v Táboře.
Tábor se těší na NHL Den hokeje. V akci budou Dvořák, Vokoun a další hvězdy

Olomouc naproti tomu hostí druhou Dunajskou Stredu a končí na hřišti předposlední Poruby, navíc první vzájemné utkání doma na Hané vyhrála 29:28, když družstvo od Otavy trestuhodně ztratilo osmigólový náskok.

„Nechceme se v tom moc pitvat, spíše se snažíme to v hlavě nemít. Řeknu to jinak, máme co napravovat. Je však třeba se z toho poučit, aby se něco podobného neopakovalo. Víme, že Olomouc v posledních kolech předvedla svou kvalitu, když s týmy z čela tabulky uhrála výborné výsledky, ale my se chceme soustředit hlavně sami na sebe, na náš výkon a abychom vydrželi hrát plně koncentrovaně celé utkání,“ zdůraznila Kateřina Hromádková.