Jihočešky předvedly skvělý vstup do utkání a v 8. minutě vedly 8:1, což určilo ráz dalšího dění na palubovce. Zlín sice dvakrát stáhl manko na rozdíl čtyř branek, ale Písečanky ve zbytku úvodního dějství znovu přeřadily na vyšší rychlostní stupeň a poločas vyhrály rozdílem osmi gólů – 19:11.

Po změně stran se opakoval stejný scénář z úvodu duelu a favorizovaný domácí tým pěti góly v řadě vytáhl skóre až na 24:11. Zřejmě pod dojmem výrazného náskoku se však nevyvaroval výpadků v koncentraci a dovolil házenkářkám z Valašska korigovat výsledek do přijatelnější podoby.

„Povedl se nám vstup do obou poločasů, ale v obou přišla hluchá místa, která nás připravila o výraznější výsledek. V první půli to byl kratší úsek, v tom druhém delší. To mi trochu narušilo dobrý dojem z naší hry. Jinak jsme celkem dominovali. Dařil se nám přechod do útoku, vycházeli jsme ze zajištěné obrany, což nám na rozdíl od předchozího utkání fungovalo. A těší mě, že nám povedlo do hry zapojit všechny hráčky, a to celkem rovnoměrně,“ zhodnotila vítězné vystoupení písecká trenérka Kateřina Hromádková.

V dalším kole Písek, jemuž patří šestá příčka, představí opět ve své hale, kde v sobotu 21. ledna přivítá osmou Plzeň (18 hodin). A s výhledem na národní play off, které bude po skončení MOL ligy hrát čtveřice nejlepších tuzemských celků, se jedná o velmi důležitý souboj. Jihočešky totiž mají na tohoto soupeře momentálně k dobru čtyři body.

„Plzeň je jedním ze soupeřů, s nímž se taháme o pozice zaručující účast v play off. U nich se nám povedlo vyhrát, takže bychom na to rádi navázali, ale nebude to jednoduché. Pokud však chceme uvažovat o postupu do vyřazovacích bojů, musíme doma týmy, které jsou v tabulce za námi, porážet,“ má jasno koučka.

Sokol Písek – Handball PSG Zlín 33:26 (19:11)
Nejvíce branek: M. Svobodová 7, Korešová 6/3, Boorová 5, Stellnerová 3, Kocová 3 – Polomíková 6, Kříčková 6, Šimková 5, Filipková 4. Sedmimetrové hody: 3/3:1/0. Vyloučení: 2:3. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Diváci: 200.