Jihočešky odehrály výborný první poločas. Po deseti minutách vedly 7:3 a do přestávky svůj náskok soustředěně navyšovaly. Nejvíce jim k tomu pomohla čtyřbranková šňůra, po níž v 25. minutě svítil na ukazateli stav 14:6. Zodpovědná defenziva navíc nedovolovala obhájkyním titulu naplno rozvinout své útočné choutky a do kabin nakonec domácí tým odcházel s náskokem sedmi tref – 16:9.

Slavia sice po změně stran stáhla ztrátu na pět tref, ale víc jí rozjeté Písečanky nedovolily a nadále soupeřky držely na distanc. V závěru vedly dokonce o osm gólů a za stavu 29:21 nejlepší střelkyně zápasu i celé ligy Korešová neproměnila sedmičku, a přestože poslední slovo měly Pražanky, hráčky od Otavy si do odvety ponesou velmi nadějný sedmibrankový náskok.

Ta je na programu v sobotu 18. května v Edenu (17 hodin) a házenkářky z jihu Čech si v ní mohou dovolit prohrát až o šest branek. Naposledy se Písek z bronzové medaile radoval před dvanácti letech a zisk třetího místa ze stávajícího kádru pamatují Iveta Korešová, Alena Stellnerová a Michaela Holanová.

Sokol Písek – DHC Slavia Praha 29:22 (16:9)
Nejvíce branek: Korešová 10, Stellnerová 6, Indráková 4 – Švihnosová 7, Holečková 4, Franková 2.
Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 5/4:5/5. Vyloučení: 3:3. Diváci: 300.

Finále – 1. utkání
Lázně Kynžvart – Most 20:25