Auto skončilo v příkopu

Březí - Do obce Zhoř, části obce Březí do sídelní jednotky Zhořské Březí vyjeli v 7.07 hodin profesionální hasiči ze stanice Milevsko k ohlášené dopravní nehodě. Jednalo se o nehodu osobního automobilu, které bylo v době příjezdu hasičů v příkopu. Zdravotníci ZZS si do své péče převzali jednu zraněnou osobu. Vyprošťování nebylo nutné. Hasiči auto zajistili protipožárním opatřením a po zadokumentování nehody policisty havarovaný vůz vytáhli zpět na silnici. Milevská jednotka v 8.44 hodin zásah ukončila a odjela zpět na základnu.

V Otavě plave kočárek. Tak znělo ohlášení na tísňovou linku

Písečtí profesionální hasiči byli společně s Policií ČR vysláni v 8.59 hodin v Písku na Pražské Předměstí. Tam podle žey, která volala na tísňovou linku, plaval v řece Otavě dětský kočárek. Hasiči na místo okamžitě vyjeli. Na člunu připlavali ke kočárku a zjistili, že kočárek je prázdný a že se jedná pouze o jeho část. Krátce před půl desátou hasiči zásah ukončili.

Ze střechy málem padaly tašky

Z automobilové plošiny zajistili v 10.14 hodin písečtí profesionální hasiči v Kollárově ulici uvolněné a naklánějící se tašky na střeše jednoho z domů. Zamezili tím hrozbě úrazu chodců.

Vendula Matějů, HZS Jihočeského kraje