Písečtí fotbalisté naposledy vyhráli 13. září. Tento datum jakoby byl pro ně smolný. Od té doby nezískali ani bod.

Nepovedlo se jim to ani v sobotu dopoledne, kdy na svém hřišti přivítali Štěchovice. Prohráli 0:2.

Už vstup do utkání naznačil, že šestizápasová šňůra porážek leží na domácích fotbalistech jako stín. V 6.minutě trefili Štěchovičtí břevno.

Písečtí odpověděli Voráčkovo střelou z velkého úhlu, kterou ale Sňozík bez problémů kryl, a pokusem Macha, který ale stačila hostující obrana odvrátit na roh.

Do přestávky se hrálo téměř bez ohrožení jedné nebo druhé branky. Za zmínku stál snad jen Zušťákův pokus přelobovat hostujícího brankáře v posledních vteřinách první pětačtyřicetiminutovky, ale na zkušeného Sňozíka si domácí hrot nepřišel.

Ale vstup do druhé půle už byl ze strany Píseckých tradiční. Rychle inkasovali. V 50. minutě se otočil ve vápně Prosek a Varyš na jeho střelu nestačil - 1:0.

Za chvíli trefili hosté opět břevno, tentokrát natáhl zpoza vápna Laušman.

A v 59. minutě už to bylo dva nula. Hbitý Prosek zatáhl míč do vápna, vystřelil, Varyš vytěsnil sice jeho střelu na tyčku, ale od ní se balon dostal k úplně volnému Pavlíkovi, který rozjásal hosty podruhé.

Štěchovičtí už si pak doubrankový náskok v klidu pohlídali a dovedli utkání do vítězného konce.

FC Písek - Štěchovice 0:2 (0:0)

Branky: 50. Prosek, 59. Pavlík, rohy 5:4, hráno bez karet, 210 diváků, řídili Matějček - Machýček, Štefan.

Sestava Písku: Varyš - Basaraba (67. Pohnán), Rendla, Holub, Mach - Šlehofer, Kalášek - Voráček (88. Staněk), Nohava (46. Zahrádka), Dolejš - Zušťák (69. Bakule).