Cílem byla Chrudim, jejíž Městský fotbalový klub se vyhřívá na první příčce tabulky ČFL. Suverénním postavením domácích neotřásl ani Písek, který sice i zásluhou brankáře Lukáše Varyše držel až do 70. minuty čisté konto, ale nakonec odjížděl poražen.

Jihočeši začali sympaticky a hned v úvodu se dvakrát dostali do blízkosti chrudimské branky. Domácí však s přibývajícím časem přebírali iniciativu a vypracovali si také několik zajímavých příležitostí. Lukáš Varyš musel zasahovat poprvé v 8. minutě. A svou šanci nastoupit do utkání si užíval i nadále. Hráči Chrudimi ho udržovali v provozní teplotě především v závěrečné patnáctiminutovce první půle. Písecký gólman se zaskvěl hlavně ve 37. minutě, kdy zneškodnil volej Tomáše Dostálka číhajícího na zadní tyči. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Po změně stran pokračovala chrudimská snaha o vstřelení prvního gólu. Blízko k němu byl v 54. minutě Lukáš Kopecký, ale z přímého volného kopu trefil z dvaceti metrů brankovou konstrukci. Žlutomodří nebyli v útoku příliš nebezpeční, v obraně však stále drželi krok. Až do 70. minuty, kdy kapitulovali z pokutového kopu a kopačky v předchozím případě neúspěšného Lukáše Kopeckého.

Definitivní rozhodnutí pak přišlo šest minut před vypršením základní hrací doby. Domácí fotbalisté získali míč na polovině Písku a rychle otočili hru. Bleskový výpad skončil brankou na 2:0, o kterou se postaral Ondřej Kesner.

MFK Chrudim - FC Písek fotbal 2:0 (0:0)Branky: 70. Kopecký (pen.), 83. Kesner. ŽK: 1:1 (Řezníček - Froněk). Rozhodčí: L. Benedikt - M. Urban, T. Tesař. Delegát: J. Kořínek. Diváků: 230.
Sestava MFK Chrudim: Mrázek - Dostálek (92. Stránský), Kučera (90. Vašulín), Langr, Vavrouš, Drahoš, Řezníček, Kesner, Mastík, Krčál, Kopecký (88. Vodrážka).
Sestava FC Písek: Varyš - Běloušek, Rendla, Avdić, Hanzlík - Benetka (64. Voráček), Kočí, J. Held (82. M. Held), Milec (85. Hrachovec), Froněk, Řezáč.